Lietuvoje

2019.02.20 16:01

V. Pranckietis: padaryta didžiulė reputacinė žala teisinei sistemai

ELTA2019.02.20 16:01

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, komentuodamas 8 teisėjų bei dar 26 asmenų galimai vykdytą korupcinę veiklą, teigia, kad teisinei sistemai padaryta didžiulė reputacinė žala. Kita vertus, Seimo vadovas pagyrė Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliktą darbą.

,,Padaryta didžiulė reputacinė žala teisinei sistemai, tikrai labai liūdna konstatuoti faktus. Iš kitos pusės, geriau, kad faktai yra iškelti, negu, kad būtų visuomet nutylima, todėl tuo pačiu pasitikėjimas teisine valstybe gali ir didėti“, – teigė V. Pranckietis.

Paklaustas, ar didesnės algos teismų sistemoje užkardytų korupcinę veiką, V. Pranckietis sako taip nemanantis, nes teisėjų algos ir taip buvo pakeltos visai neseniai. 

,,Teisėjų algos labai neseniai buvo pakeltos tam, kad užkardytų tą korupcinę veiką, bet, matyt, korupciniai mastai perauga algų mastus. Priimtos įstatymo pataisos prieš metus yra tokios, kurios turėtų užkardyti siekiamą kažkokį kyšį, nes bauda yra keliskart didesnė nei pats kyšis. Manau, kad tai ir yra viena iš priemonių. Šiuo atveju veikia ir specialiosios tarnybos bei prokuratūra, jos labai tikslingai ir kryptingai atliko tam tikrus namų darbus“, – sakė Seimo pirmininkas.

Pasak STT vadovo Žydrūno Bartkaus, atskleista visa teisėjų nusikalstamų veikų sistema, o su korupcine veikla susijusių teisėjų spręstos bylos ir jų sprendimai turės būti peržiūrėti.

,,Generalinės prokuratūros viena iš artimiausių užduočių bus peržiūrėti korupcine veikla susijusių teisėjų spręstas bylas ir įvertinti, ar negalėjo tie sprendimai būti paveikti korupcijos“, – sakė Ž. Bartkus.

Anot jo, šis ikiteisminis tyrimas – tai signalas visai teismų sistemai, kad turi būti imtasi kardinalių sprendimų ir pokyčių, siekiant užkirsti kelią bet kokiai galimai korupcijos apraiškai. Lietuvoje turi būti užtikrinamas skaidrus teisingumo vykdymas – tai, visų pirma, mūsų visų pilietinė pareiga, teisinės valstybės pamatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt