Lietuvoje

2019.02.20 11:57

L. Matjošaitytė: parašų rinkimas elektroniniu būdu – rekordinis

ELTA 2019.02.20 11:57

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad tokios spartos elektroniniu būdu renkant parašus už kandidatus Lietuvos rinkimų istorijoje dar nėra buvę.

„Mes nesame turėję situacijos, kuomet per vieną dieną, kai pradedami rinkti rinkėjų parašai, vienas pretendentas į kandidatus surenka visą įstatyme nustatytą parašų skaičių, t. y. 20 tūkst. parašų. Per vakar dieną iki šiandien septintos ryto buvo pasirašę ir pretendentus į kandidatus parėmę 63 tūkstančiai Lietuvos Respublikos piliečių. Jeigu mes palygintume su 2014 metais, kiek mes turėjome iš viso elektroninių parėmimų, tai buvo 49 tūkstančiai per visą laikotarpį, kuris truko daugiau nei vieną mėnesį. Taigi elektroninis parėmimas ir susidomėjimas šia paslauga gerokai išaugęs,“ – po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu sakė L. Matjošaitytė.

L. Matjošaitytė primena, kad pretendentai į kandidatus renka parašus ir popieriniuose parašų rinkimo lapuose. Esą Vyriausioji rinkimų komisija jau gauna prašymų dėl papildomų lapų išdavimo. 

„Matyt parašų rinkimas šioje kampanijoje sumuš visus rekordus, kokius tik esame matę,“ – sakė L. Matjošaitytė.

Konservatorių kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė antradienį per dieną surinko reikalingą parašų kiekį dalyvavimui rinkimuose.