Lietuvoje

2019.02.20 11:43

V. Pranckietis: tarp manęs, prezidentės ir premjero įtampų nėra

ELTA 2019.02.20 11:43

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad, susitikdamas su premjeru Sauliumi Skverneliu ir prezidente Dalia Grybauskaite aptarti situacijos dėl nepaskirto aplinkos ministro, jokios „taikdariškos“ misijos nesiėmęs. Seimo vadovas tvirtina, kad, priešingai nei teigia „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras buvo įspėtas, kad Seimo pirmininkas važiuosiąs kalbėtis su prezidente.

„Premjeras pasakė: „Esi laisvas veikti“, todėl manau, kad visuomet yra gerai bendrauti ir susitikti ne tik per šventes, bet ir dalykiniais klausimais“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Imtis iniciatyvos kalbėtis su valdžios atstovais Seimo pirmininkas teigė ėmęsis tam, kad, anot jo, Lietuvos žmonėms būtų ramiau, ir kad parodytų, jog dialogas tarp institucijų vyksta.

„Jokios „taikdariškos“ misijos aš nesiėmiau, tiesiog tuo metu nusprendžiau veikti, kad žmonės matytų, jog valdžios bendradarbiauja ir galimybės toliau tęstis procesams yra. (...) Manau, kalbėjimasis tarp valstybės vadovų buvo, yra ir turi būti“, – sakė V. Pranckietis.

Pasak Seimo pirmininko, premjero ir prezidentės taikyti nereikia, jie yra savarankiški, turi savo nuomones ir toliau gali sėkmingai bei konstruktyviai dirbti.

„Jų taikyti nereikia, jie yra visiškai savarankiški. Manau, kad jie toliau bendradarbiaus kaip priklauso pagal jų statusą. Bendradarbiavimas, žinoma, ir toliau įmanomas“, – sakė jis.

V. Pranckietis tikina, kad jo santykiai su S. Skverneliu bei D. Grybauskaite yra be įtampų.

„Tarp manęs ir premjero, tarp manęs ir prezidentės įtampų nėra“, – teigė V. Pranckietis.

BNS nuotr.

ELTA primena, kad pastarąją savaitę prezidentė D. Grybauskaitė atmetė premjero S. Skvernelio siūlomą „socialdarbietės“ Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres.

Premjeras S. Skvernelis aštriai sureagavo į tokį prezidentės sprendimą. S. Skvernelio teigimu, prezidentė dar kartą parodė ne tik savo požiūrį į jo vadovaujamą Vyriausybę, tačiau ir norą destabilizuoti Vyriausybės darbą.

Šalies aukščiausioje valdžioje įsipliekus nesutarimams, Seimo pirmininkas V. Pranckietis ėmėsi tarpininko vaidmens.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis tokią Seimo pirmininko iniciatyvą vienyti institucijas įvardino kaip pozicijos ieškojimą, kur V. Pranckietis galėtų atrodyti svarbus ir reikalingas. Pasak R. Karbauskio, Seimo vadovas inicijavo susitikimus su prezidente D. Grybauskaite, prieš tai neišsiaiškinęs visos situacijos dėl atmestos aplinkos ministrės kandidatūros.