Lietuvoje

2019.02.20 09:02

LRT rinkimų projekte – tūkstančio kandidatų pasisakymai

2019.02.20 09:02

Portale LRT.lt startavo projektas „Rinkimai 2019“, kuriame savo pozicijas filmuotuose pasirodymuose išsakė apie tūkstantį kandidatų į savivaldybių merus ir tarybas. Peržiūrėti visą šių pasisakymų video medžiagą užtruktų beveik visą parą.

Kovo 3 d. vykstančiuose rinkimuose dalyvauja 14 tūkstančių kandidatų iš 466 kandidatų sąrašų. Portale talpinami visų be išimties sąrašų atstovų pasisakymai, nebent jie dėl kokių nors priežasčių nesutiko atvykti. 

Šis rinkimų projektas įgyvendinamas pagal susitarimą su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK). 

„Suteikti galimybę pasisakyti tūkstančiams kandidatų nebūtų įmanoma nei TV, nei radijo eteryje, nes tuomet LRT ilgam laikui pavirstų tik politikų pasisakymus transliuojančiu kanalu, ― sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas. Projektas „Rinkimai 2019“ apima ne tik didžiausias savivaldybes, bet ir tokias, kuriose negyvena nė dešimties tūkstančių gyventojų. Pavyzdžiui, Pagėgių kandidatų pasisakymai aktualūs tik tos savivaldybės gyventojams, todėl kitų regionų žiūrovams jie greičiausiai nebūtų įdomūs, o internete tave dominantį dalyką gali pažiūrėti bet kada. Todėl tik internetas, regioninė žiniasklaida ir gyvi debatai vietose yra efektyviausi rinkėjų pritraukimo būdai savivaldybėse”. 

Portale LRT.lt patalpinti kandidatų pasisakymai bus perduoti ir VRK, kurie dalinsis šia informacija su kitais kanalais taip dar labiau plėsdami auditorijos galimybę pamatyti šią rinkiminę informaciją. 

„Šis LRT rinkimų projektas buvo nemažas iššūkis, nes kone tūkstantį kandidatų reikėjo nufilmuoti per trumpą laiką ― kandidatai paaiškėjo tik likus mėnesiui iki rinkimų. Lietuvoje gyventojai gana plačiai naudojasi internetu, todėl portalo LRT.lt dėka pasieksime didžiąją dalį rinkėjų”, ― sako G. Oganauskas. 

Konsultuojantis su VRK, LRT TELEVIZIJA taip pat transliuoja kandidatų į trijų didžiausių miestų merus debatus. Į juos kviečiami kandidatai, turintys didžiausią palaikymą pagal specialiai LRT užsakymu atliktą sociologinę apklausą. Tai yra vienintelis būdas tokius debatus organizuoti apskritai, kadangi kai kuriuose miestuose balotiruojasi itin daug kandidatų. Pavyzdžiui, Vilniuje yra 17 kandidatų į merus – su tiek kandidatų kokybiški TV debatai vykti negali.