Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.19 16:02

Konservatoriai renka parašus: KT sprendimą dėl referendumų nori išgirsti anksčiau

Konservatoriai pradėjo rinkti parašus dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą (KT), prašydami ištirti, ar pernai gruodį valdančiųjų pastangomis Seime priimtas referendumo įstatymas neprieštarauja Konstitucijai. „Jeigu KT pasakys, kad naujas įstatymas neatitinka Konstitucijos, valdančioji dauguma bus save pastačiusi į spąstus,“ –  LRT TELEVIZIJAI teigia Seimo TS-LKD frakcijos narys Stasys Šedbaras.

Reikalingus 29 parlamentarų parašus planuojama surinkti dar antradienį ir nedelsiant įteikti prašymą teismui. Vienas iš kreipimosi iniciatorių S. Šedbaras teigia, kad Konstitucinio Teismo bus prašoma paankstinti šios bylos nagrinėjimą. Pasak jo, jei po referendumų dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo, paaiškės, kad įstatymas prieštarauja Konstitucijai, referendumų rezultatai gali būti pripažinti negaliojančiais. 

„Jeigu KT nutars, kad šitas įstatymas prieštarauja Konstitucijai pagal priėmimo tvarką, neliks jokio referendumo įstatymo, nes senas nustojo galioti gruodžio 31 d. Jeigu naujas įstatymas iš tikrųjų neatitinka Konstitucijos, vadinasi nėra pagal ką rengti jokio referendumo“, – konstatuoja S. Šedbaras.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė sako, kad konservatorių žingsnis – tiesiog bandymas KT įvelti į politiką.

„Mes matome dedamas pastangas, kad referendumai neįvyktų. Kai mes komitete priiminėjome ir rengėme įstatymo projektą, vertinome tas rizikas. Konstitucinės teisės specialistų, o taip pat ir mūsų teisės departamento, buvome patikinti, kad  jokio Konstitucijos pažeidimo nėra ir negali būti“, – LRT TELEVIZIJAI sako seimo narė Agnė Širinskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi