Lietuvoje

2019.02.19 19:38

V. Tomaševskis – apie dalyvavimą prezidento rinkimuose: trečias kartas nemeluoja

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.02.19 19:38

Į prezidentus kandidatuojantis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis antradienį Seime paaiškino, kodėl nutarė trečią kartą kovoti dėl šalies vadovo posto.  

„Kodėl trečias kartas? Kaip liaudyje sako, trečias kartas nemeluoja. Mes norime tęsti mūsų pradėtus darbus. Mūsų politinė jėga švęs jau 25 metų jubiliejų, tad turime didelį politinį įdirbį“, – parlamente surengtos spaudos konferencijos metu kalbėjo V. Tomaševskis.

Europarlamentaras priminė, kad prezidento rinkimuose dalyvavo 2009 ir 2014 m.

Jis tvirtino, kad LLRA-KŠS, palyginti su kitomis partijomis, turi labai gerą reputaciją.

„Mes politikoje vadovaujamės vertybėmis, tai yra, visų pirma, krikščioniškomis vertybėmis, o po to visos kitos iš jos išeinančios – šeimos stiprinimo politika, tradicinė šeima“, – aiškino V. Tomaševskis.

LLRA-KŠS lyderis pažymėjo, kad būtent todėl jo vadovaujama politinė partija nuolat sulaukia kvietimų bendradarbiauti iš kitų politinių jėgų.

LLRA-KŠS frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė spaudos konferencijos metu tvirtino, kad V. Tomaševskis sprendimas kandidatuoti į prezidentus nebuvo lengvai priimtas.

„Manau, kad pirmininko sprendimas nebuvo lengvas. Tai yra didžiulis iššūkis ir atsakomybė“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

R. Tamašunienė, E. Blaževič/LRT nuotr.

Ji stebėjosi, kodėl kai kurios partijos nekelia savo kandidatų į prezidentus, nors dalyvauja kituose pavasarį vyksiančiuose rinkimuose.

„Startuojame prezidento rinkimuose, siekdami pratęsti ir toliau skleisti mūsų įsitikinimus ir idėjas, bei aiškiai deklaruoti mūsų vertybes, tai yra krikščioniškąsias vertybes. Mūsų pilietinių idėjų atspirties taškas [...] – kurti socialiai teisingą, ekonomiškai saugią, atsakingą, išsilavinusią ir laisvą visuomenę. Visus traktuojame kaip didelės Lietuvos šeimos narius. [...]

Reikia dalyvauti visose politinių lygių rinkimuose, taip rodant savo politinės jėgos kryptį“, – dėstė R. Tamašunienė.