Lietuvoje

2019.02.19 15:07

LRT: visi kandidatų pasisakymai yra talpinami interneto portale

LRT.lt 2019.02.19 15:07

Antradienį penki visuomeniniai rinkimų komitetai susirinko prie Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) pastato į „Kiemo forumą“.

Organizatorių teigimu, jie susibūrė dėl to, jog yra susirūpinę dėl visuomenės informavimo apie savivaldos rinkimus.

„Susitikti kviečiame todėl, kad nacionalinis transliuotojas neturi techninių galimybių pristatyti visų kandidatų į Vilniaus merus bei jų parengtų programų“, – dar prieš susirinkimą organizatoriai skelbė socialinėje paskyroje.

LRT: visų kandidatų be išimties pasisakymai talpinami LRT interneto portale

Į susirinkusių piketuotojų pastabas sureagavo LRT, kurių teigimu, savivaldos rinkimuose šiais metais dalyvauja itin didelis skaičius kandidatų, o visų be išimties kandidatų pasisakymai yra talpinami LRT interneto portale.

„Suteikti galimybę pasisakyti tūkstančiams kandidatų nebūtų įmanoma nei TV, nei radijo eteryje, nes tuomet LRT ilgam laikui pavirstų tik politikų pasisakymus transliuojančiu kanalu“, ― sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

LRT.lt portale startavęs projektas „Rinkimai 2019“ būtent ir suteikia teisę visiems kandidatams pasisakyti, o iki šios pasisakė apie tūkstantį kandidatų į savivaldybių merus ir tarybas. Peržiūrėti visą šių pasisakymų vaizdo medžiagą užtruktų beveik visą parą.

„Projektas „Rinkimai 2019“ apima ne tik didžiausias savivaldybes, bet ir tokias, kuriose negyvena nė dešimties tūkstančių gyventojų. Pavyzdžiui, Pagėgių kandidatų pasisakymai aktualūs tik tos savivaldybės gyventojams, todėl kitų regionų žiūrovams jie greičiausiai nebūtų įdomūs, o internete tave dominantį dalyką gali pažiūrėti bet kada. Todėl tik internetas, regioninė žiniasklaida ir gyvi debatai vietose yra efektyviausi rinkėjų pritraukimo būdai savivaldybėse”, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas G. Oganauskas.

Portale LRT.LT patalpinti kandidatų pasisakymai bus perduoti ir VRK, kurie dalinsis šia informacija su kitais kanalais taip dar labiau plėsdami auditorijos galimybę pamatyti šią rinkiminę informaciją. 

Konsultuojantis su VRK, LRT TELEVIZIJA taip pat transliuoja kandidatų į trijų didžiausių miestų merus debatus. Į juos kviečiami kandidatai, turintys didžiausią palaikymą pagal specialiai LRT užsakymu atliktą sociologinę apklausą. Tai yra vienintelis būdas tokius debatus organizuoti apskritai, kadangi kai kuriuose miestuose balotiruojasi itin daug kandidatų.