Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.19 13:42

Pasirašyti už kandidatą į prezidentus norintys žmonės buvo nulaužę specialų VRK puslapį

Antradienio rytą Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pretendentams į prezidentus pradėjo dalinti parašų rinkimo lapus, taip pat atsirado galimybė už juos pasirašyti specialiame puslapyje rinkejopuslapis.lt, tačiau komisijai net nespėjus į sistemą įkelti visų kandidatų, puslapis buvo tapęs nepasiekiamas. Po poros valandų rinkėjopuslapis.lt atsigavo – pasirašyti už kandidatus jau galima.

Pasipiktinimą dėl neveikiančio puslapio žmonės ėmė lieti socialiniuose tinkluose. Vieniems puslapis buvo visai nepasiekiamas, kiti negalėjo pasirašyti už kandidatus, nes bandant tai padaryti puslapis persikraudavo.

15min paskambinus bendruoju telefonu, kuris buvo nurodomas Rinkėjo puslapyje, atsiliepusi komisijos darbuotoja teigė pirmą kartą girdinti apie kažkokius nesklandumus. Ji rekomendavo kreiptis į VRK Kompiuterinių technologijų skyrių, tačiau ten niekas neatsiliepė.

L. Matjošaitytė: dėl saugumo ribojamas prisijungimų skaičius

Vėliau 15min pateiktame VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė teigė, kad antradienį VRK 9 pirmadienį įregistruotiems pretendentams išdavė parašų rinkimo lapus ir paleido parėmimą elektroniniu būdu per el.ektroninių paslaugų portalą „Rinkėjo puslapis“.

„Dėl saugumo priežasčių portale www.rinkėjopuslapis.lt yra ribojamas vienu metu prisijungusių lankytojų skaičius. VRK, siekdama užtikrinti maksimalų rinkejopuslapis.lt saugumą, stebi kiekvieno prie portalo prisijungusio vartotojo veiksmus ir juos audituoja“, – teigiama atsakyme.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Pasak pirmininkės, tai, kad portalas šiandien sulaukė didelio susidomėjimo, rodo, jog be įprastai prie portalo prisijungusių komisijų narių, portalą aplankė didelis skaičius rinkėjų.

„Per pirmąsias 2 val. nuo el. pasirašymo paleidimo prie portalo prisijungė ir už pretendentus jau pasirašė per 2,5 tūkst. piliečių ir šiuo metu tai yra pati populiariausia per Elektroninius valdžios vartus teikiama el. paslauga“, – teigė ji.

Anot pirmininkės, šiuo metu su paslaugos teikėjais ieškoma sprendimų, kaip būtų galima sudaryti galimybes prie portalo prisijungti dar didesniam lankytojų skaičiui.

L. Matjošaitytė priminė, kad pasirašymas elektroniniu būdu bus galimas iki kovo 28 dienos.

Pirmauja I. Šimonytė

Ryškia lydere pagal parašų skaičių tapo konservatorių keliama Ingrida Šimonytė.

Po 12 valandos už ją jau buvo pasirašę per 3 tūkst. žmonių, o premjeras Saulius Skvernelis, kuriam parašų rinkimo lapai išduoti kiek vėliau, tuo pat metu buvo sulaukęs apie 60 parašų, Gitanas Nausėda – apie 1,2 tūkst. parašų. Kitų kandidatų surinkti parašai po pusiaudienio svyravo tarp 100–300 parašų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi