Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.19 08:55

Nepaisant menko susidomėjimo, planuojama daugiau interaktyvių policijos kambarių

Beveik prieš metus Kauno apskrities policijos vadovai gyventojams pasiūlė papildomą paslaugą  – Jonavos rajono policijos komisariate įrengė interaktyvų kambarį, kuriame galima pranešti apie nusikaltimą, parašyti pareiškimą, ar konsultuotis su tuo metu Kaune budinčiu pareigūnu. Tačiau besikreipiančiųjų skaičius rodo, kad gyventojai naujomis technologijos naudotis neskuba. Vis tik policija žada įrengti daugiau tokių kambarių, kad daugiau pareigūnų galėtų dirbti įvykiuose, budėti gatvėse. 

Jonavos rajono policijos komisariate interaktyvus, visą parą veikiantis policijos paslaugų kambarys įrengtas prieš 10 mėnesių. Dažniausiai gyventojai čia užsuka po darbo valandų, naktį ar savaitgaliais. Per parą sulaukiama vieno–dviejų žmonių. 

Jonavos komisariato prieigose ir pačiame pastate įrengtos vaizdo kameros, todėl atėjusiems visiškai saugu. Pavyzdžiui, su smurtu susidūręs ir nuo galimo smurtautojo pabėgęs gyventojas čia gali ne tik pranešti apie nusikaltimą – jei reikės, budėtojas skubiai į vietą iškvies pareigūnus ar medikus. 

Pareigūnai pastebi, kad tokia paslauga dažniau naudojasi jaunimas, vyresnieji mieliau renkasi įprastus būdus.   

„Dauguma atvejų gyventojai vis tik kreipiasi [skambindami telefonu] 112 ir privažiuoja pareigūnai, budi patruliai ar operatyvinė grupė – ji atvyksta pas juos suteikti paslaugos, bet minimaliai žmonės ateina ir į policiją. Tačiau ši tendencija irgi yra mažėjanti“, – LRT TELEVIZIJAI sako Jonavos rajono policijos viršininkas Šarūnas Martinkėnas.

24 valandas per parą veikiančią patalpą Kauno apskrities pareigūnai įrengė pagal Nyderlandų policijos modelį. Tai, pasak jų, papildoma paslauga, o apsilankančiųjų Jonavoje skaičius pakankamas, kad tokių kambarių būtų įrengta daugiau.

„Dirbame teritoriniu principu, daugiau pareigūnų reaguoja į įvykius, o jeigu nėra skubu, jie atvyksta į komisariatą, ten saugiai atlieka tam tikrus veiksmus, parašo pareiškimą, suteikia tam tikrą informaciją policijos budėtojui“, – aiškina Kauno apskrities VPK viršininko pavaduotojas Darius Pliavga.

Interaktyvų policijos paslaugų kambarį planuojama įrengti ir Kaune, galbūt Dainavos komisariate.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi