Lietuvoje

2019.02.18 17:10

Aptarta „Brexito“ derybų eiga bei svarbiausi Lietuvos interesai

LRT.lt2019.02.18 17:10

Pirmadienį ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexito“ klausimais Micheliu Barnier aptarė derybų eigą bei svarbiausius Lietuvos interesus.   

Ministras išreiškė paramą pastangoms rasti kūrybišką sprendimą dėl Airijos sienos, kuris padėtų išsaugoti pasiektą Jungtinės Karalystės Išstojimo susitarimą ir kartu sulauktų reikiamos paramos JK parlamente. Išstojimas be susitarimo būtų labai žalingas ne tik JK, bet ir ES valstybėms narėms, todėl turi būti dedamos visos pastangos, kad tokio scenarijaus būtų išvengta. 

„Derybos dėl Išstojimo susitarimo negali būti pradedamos iš naujo, o apsauginis mechanizmas, kuris numatytas Protokole dėl Airijos ir Šiaurės Airijos, buvo pasiektas po sudėtingų derybų ir turi būti išsaugotas. Tačiau kartu turime ieškoti būdų, kaip išspręsti JK vyriausybės ir parlamento keliamus klausimus, kokias papildomas garantijas jiems suteikti“, – sakė ministras L. Linkevičius. 

Ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuvai svarbu ateities santykiuose su Jungtine Karalyste išlaikyti sukurtus ekonominius ryšius, tolesnį JK dalyvavimą užtikrinant saugumą regione bei itin glaudų bendradarbiavimą ES užsienio politikos klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt