Lietuvoje

2019.02.18 15:30

Teismas: programos „RTR Planeta“ retransliacija sustabdyta pagrįstai

LRT.lt 2019.02.18 15:30

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė kaip nepagrįstą Rusijos televizijos programų transliuotojų bei UAB „Init“ skundus dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) 2018-02-14 sprendimo panaikinimo. Vis tik bendrovei „Init“ gerokai sumažinta Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2018-04-25 sprendimu skirta bauda, sakoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pranešime žiniasklaidai.

Rusijos televizijos programų transliuotojai „Rossijskoje Obščestvo po organizacii i upravleniju projektami v oblasti sriedstv masovoj informacii i masovych komunikacij“ (NP „Rosmedikom“) ir „Vserossijskaja gosudarstvennaja televizionnaja i radiovieščatelnaja kompanija“ prašė teismo panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) 2018-02-14 sprendimą, kuriuo buvo laikinai sustabdyta „RTR Planeta“ retransliacija, o UAB „Init“ prašė panaikinti LRTK sprendimą skirti 150 tūkst. eurų baudą.

Teismas, išnagrinėjęs šį ginčą ir įvertinęs didžiulės apimties bylos medžiagą, vaizdo įrašus, teismo posėdyje šalių pateiktus paaiškinimus, priėjo prie išvados, kad LRTK 2018-02-14 sprendimu pagrįstai laikinai sustabdė televizijos programos „RTR Planeta“ (įskaitant televizijos programos „Rossija RTR“) retransliavimą (platinimą) Lietuvos Respublikos teritorijoje. Teismas pritarė, kad LRTK pagrįstai ir teisėtai nustatė Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų ir 2010-03-10 Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2010/13/ES 6 straipsnio pažeidimus dėl karo ir tautinės neapykantos kurstymo laidose, parodytose per televizijos programą „RTR Planeta“.

Teismas nustatė, kad UAB „Init“ nevykdė LRTK 2018-02-14 sprendimo ir nuo 2018 m. vasario 27 d. iki 2018 m. kovo 1 d., t. y. 3 dienas, retransliavo uždraustą televizijos programą „Rossija RTR“.

Už sunkų padaryto pažeidimo pobūdį ir sunkinančių atsakomybę aplinkybių buvimą LRTK bendrovei „Init“ už nustatytus pažeidimus pagrįstai paskyrė baudą. Tačiau, atsižvelgęs į pažeidimo trukmę, pasekmių neapibrėžtumą ir faktą, jog tokio pobūdžio pažeidimą UAB „Init“ padarė pirmą kartą, teismas sumažino paskirtą baudą iki 50 tūkst. Eur.

Šis teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą.