Lietuvoje

2019.02.18 15:41

Dar vienas kandidatas: prezidento rinkimuose dalyvaus ir P. Gražulis

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.02.18 15:41

Į lenktynes dėl prezidento posto įsijungė ir parlamentaras Petras Gražulis. Apie tai jis pranešė pirmadienį atvykęs į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK). Politikas registravosi politinės kampanijos dalyviu.   

Buvęs „tvarkietis“ pirmadienį registravosi prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu.

Į VRK atvykęs P. Gražulis su žurnalistais iš karto kalbėtis nepanoro. Jis teigė, kad komentuos susitikęs su VRK atstovais. Tiesa, kokiu klausimu atvyko – taip pat neatviravo: „Sužinosite po pusvalandžio.“

Neprireikė ir pusvalandžio, kai paaiškėjo, kad buvęs „tvarkietis“ nutarė siekti prezidento posto. P. Gražulis teigė tokį sprendimą priėmęs prieš pat ateinant į VRK.

„Intrigos nebeliko. Paskutinę valandą apsisprendžiau dalyvauti prezidento rinkimuose. Pagrindinis dalykas tai, kad aš noriu atstovauti toms mažumoms, tiems žmonėms, kurie yra socialiai jautriausia grupė. Visą laiką kovojau prieš sistemą – prieš sovietinę sistemą, dėl ko nukentėjau, o šiandien vėl yra sukurta sistema, užvaldyta Lietuva. Šita sistema netarnauja teisingumui“, – kalbėjo P. Gražulis, pridurdamas, kad užvaldyta ir žiniasklaida, kurią jis tikisi išlaisvinti.

Jis sakė manantis, kad už jį balsuos tie, kurie anksčiau svarstė iš viso neiti balsuoti. Paklaustas, ar tikisi kurios nors iš politinių partijų paramos, P. Gražulis teigė, kad jam svarbiau žmonių, o ne partijų parama. 

„Mano, kaip prezidento, tikslas būtų išlaisvinti Lietuvą, išlaisvinti žiniasklaidą, išlaisvinti teismus ir prokuratūrą, kad jie dirbtų pagal įstatymą“, –  sakė prezidento posto sieksiantis P. Gražulis, teigdamas, kad prezidento rinkimų kampanijos metu kalbės tai, ką kalba Seime. Jis sakė sulaukęs skambučių žmonių, prašančių, kad kandidatuotų: „Už mane balsuos žmonės, kurie nebūtų ėję balsuoti.“

Iki šiol politinės kampanijos dalyviais registravosi 14 atstovų, tačiau parlamentarė Aušra Maldeikienė jau paskelbė, kad traukiasi iš rinkimų kovos. Iš kandidatų pašalinta ir Raimonda Daunienė.

Kiti pretendentai yra Seimo nariai Ingrida Šimonytė, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis, ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, buvęs Ledo ritulio federacijos prezidentas Vitas Gudiškis, į Seimą anksčiau kandidatuoti bandę Alfonsas Butė ir Kazimieras Juraitis. 

Pretendentai iki kovo 8 dienos turi pateikti pareiškinius dokumentus ir VRK jiems išduos parašų rinkimo lapus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt