Lietuvoje

2019.02.18 14:43

L. Linkevičius: negalime toleruoti Rusijos siekių pasisavinti Azovo jūrą

LRT.lt2019.02.18 14:43

Pirmadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kuriame esminis ES valstybių užsienio reikalų ministrų dėmesys buvo skirtas Ukrainai.  

Ministrai sutarė dėl esamos padėties Ukrainoje vertinimo – šalies reformų apimtis didžiulė, o per pastaruosius 5 metus pasiekti rezultatai yra  geresni nei iki tol buvusius du dešimtmečius.

Tačiau ministrai išreiškė susirūpinimą, kad artėjant penktosioms Maidano metinėms ir prezidento rinkimams, Rusija didina spaudimą – toliau ignoruojami Minsko susitarimai, vykdoma karinė agresija rytų Ukrainoje ir Juodojoje jūroje, blokuojama laisva navigacija Azovo jūroje, taikomos ir įvedamos naujos ekonominės sankcijos. Šalis dirbtinai destabilizuojama, susiduriama su ekonominiais nuostoliais, auga grėsmė karinio konflikto atsinaujinimui.

Ministras L. Linkevičius kvietė atkreipti dėmesį, kad ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis, reformų procesas Ukrainoje tebevyksta, bei kvietė didinti tikslinės pagalbos teikimą Rusijos veiksmų paveiktiems Azovo jūros regionams.

„Būtinas veiksmingas, proporcingas ir politiškai atsakingas ES atsakas į Rusijos agresiją Ukrainoje/Kerčės sąsiauryje – sulaikyti jūrininkai vis dar laikomi nelaisvėje, nėra užtikrinta netrikdoma laivyba per Kerčės sąsiaurį ir Azovo jūroje. Negalime toleruoti Rusijos siekių pasisavinti Azovo jūrą, turime reikalauti tarptautinių konvencijų dėl laisvos laivybos vykdymo. Vertiname ES pasiektą politinį sutarimą dėl individualių sankcijų išplėtimo Rusijos pareigūnams, susijusiems su įvykiais Juodojoje jūroje“, – pabrėžė ministras L. Linkevičius paminėdamas, kad artėjant 5-osioms Krymo aneksijos metinėms turime sutvirtinti aneksijos nepripažinimo nuostatas konkrečiomis priemonėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.