Lietuvoje

2019.02.18 17:15

V. Matijošaitis griauna intrigą: sieks mero, bet ne prezidento posto

LRT.lt 2019.02.18 17:15

Antros Kauno mero kadencijos siekiantis laikinosios sostinės vadovas Visvaldas Matijošaitis iki šiol neatskleidė, ar dalyvaus prezidento rinkimuose. Pirmadienį, paskutinę dieną, kai galima registruotis prezidento rinkimų kampanijos dalyviu, V. Matijošaitis surengė spaudos konferenciją ir intrigą sugriovė – sieks dar kartą būti perrinktas meru, o prezidento rinkimus paliks kitiems kandidatams.  

„Svarsčiau apie prezidento rinkimus, ir svarsčiau rimtai, tačiau nesiblaškysiu ir sieksiu mero posto. Mano sprendimas yra sukoncentruoti visą dėmesį į Kauną ir nesiblaškant dalyvauti tik mero rinkimuose. Kaunas per paskutinius keturis metus pasikeitė taip, kaip nėra pasikeitęs joks kitas Lietuvos miestas, bet su komanda dar turime neužbaigtų darbų. Ir jei kauniečiai rinkimuose palaikys mane ir mano komandą, tęsime šiuo darbus“, – kalbėjo dabartinis miesto meras.

V. Matijošaičio teigimu, Kaunas šiuo metu yra „pagavęs gerą pagreitį“ ir turi visus šansus suklestėti.

„Svarbu tos progos nepraleisti, nesinori, kad į Kauną sugrįžtų konservatoriški sąstingio laikai“, – su šypsena veide pasisakymą užbaigė Kauno meras.

Paklaustas, kada galutinai apsisprendė, kuriuose rinkimuose ketina dalyvauti, V. Matijošaitis sakė, kad tai buvo sunkus apsisprendimas, galvoje besisukęs net ir atostogų metu pastarąją savaitę.

„Sprendimą priėmiau atostogų metu, parskridau iš Italijos, žinodamas, kur kandidatuoseiu“, – sakė meras.

Ar V. Matijošaitis svarstytų galimybę po prezidento rinkimų dirbti šalies premjeru, jei jam tokios pareigos būtų pasiūlytos, politikas pakartojo, kad šiuo metu visą dėmesį pasirengęs skirti tik Kaunui,

„Aš myliu Kauną. Mano širdis, kūnas ir siela yra Kaune. Šitomis temomis nekalbėjome ir prioritetą atiduodu Kaunui“, – kalbėjo meras.

Pats V. Matijošaitis pripažino, kad pastarosiomis dienomis buvo susitikęs su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, tačiau plačiau politinių temų neaptarinėjo. 

Paklausus, ką palaikys būsimuose prezidento rinkimuose, V. Matijošaitis išsisuko nuo atsakymo ir teigė, kad jis nėra „kažkoks Dievas, kad pasakytų kauniečiams, ką palaikyti“.

„Reikės pažiūrėti, man atrodo, kad visi kauniečiai visi rimtai rinksis, Kauno meras nėra Dievas, kuris pasakytų, už ką balsuoti. Tai priklausys nuo kandidsatų kalbų, solidumo, net nuo jų praeitis“, – apie tai, kokį kandidatą palaikytų spaudos konferencijoje pasaojo V. Matijošaitis.

LRT.lt penktadienį susisiekus su V. Matijošaičiu, šis atsakyti į klausimą, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, nepanoro ir pažymėjo, kad situaciją pakomentuos pirmadienį.

Pernai antros Kauno mero kadencijos siekiantis V. Matijošaitis užsiminė svarstantis apie galimybę kandidatuoti į prezidento rinkimus, tačiau vėliau pažymėjo norintis koncentruotis į savivaldos rinkimus. Vis dėlto, iki šiol galutinio atsakymo dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose V. Matijošaitis nepateikė.