Lietuvoje

2015.09.08 13:45

S. Skvernelis Seimo komitetui atskleidė, kiek Lietuvoje veikia gaujų

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) surengė neeilinį posėdį, kuriame svarstė padėtį Biržuose po to, kai gatvėje nušautas nepilnametis.

Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) surengė neeilinį posėdį, kuriame svarstė padėtį Biržuose po to, kai gatvėje nušautas nepilnametis.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis komiteto nariams įvardijo, kiek Lietuvoje veikia gaujų bei tvirtino, kad policija kontroliuoja padėtį Biržuose.

Komiteto posėdyje, kurį įpareigojo surengti Seimo valdyba, taip pat dalyvavo vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas bei generalinis prokuroras Darius Valys.

„Aš tikrai galiu pasakyti, kad šiandien komiteto posėdyje Seimo nariai, kurie turi teisę dirbti su įslaptinta informacija, gavo visą pilną informaciją apie organizuoto nusikalstamumo būklę šalyje, Panevėžio apskrityje ir Panevėžio apskrities Biržų komisariate. Šiandien procesai vyksta, kriminalinės žvalgybos tyrimas ir detalių, kad ir labai norėčiau pasakyti, kad pasikeistų tam tikra suformuota nuomonė, tačiau daugiau nieko negaliu pasakyti“, – po posėdžio žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

Generalinis komisaras Seimo nariams pateikė skaičius, kiek Lietuvoje veikia tarptautinio lygmens organizuotų nusikalstamų grupuočių, aukštesnio lygio organizuotų nusikalstamų grupuočių, žemesnio lygio ir besiformuojančių grupuočių.

„Su visomis šiomis grupuotėmis dirbama, jos yra skaidomos, asmenys yra traukiami atsakomybėn už bet kokius pažeidimus ir, aišku, procesas įrodinėjimo organizuotų nusikalstamų susivienijimų arba grupuočių yra pakankamai ilgas“, - aiškino S. Skvernelis.

Pasak jo, norint pasiekti rezultatų, reikia laiko – įrodyti pakankamai sudėtinga. Be to, dalis visuomenės bijo liudyti.

S. Skvernelis patvirtino, kad policija kontroliuoja padėtį Biržuose, pasitelkus papildomas pajėgas, vykdomi ikiteisminiai tyrimai. „Galiu tik tiek pasakyti – nėra taip, kad Biržuose situaciją valdo ir kontroliuoja kažkokia organizuota grupuotė“, – tvirtino policijos generalinis komisaras.

DELFI primena, kad vėlų rugpjūčio 24-osios vakarą Biržuose nušautas septyniolikmetis. Kitam sužeistam penkiolikmečiui paaugliui pavyko pabėgti ir pasislėpti.

Po šio įvykio biržietis ūkininkas Romualdas Misevičius pareiškė, kad Biržuose tvarką daro ne policija, o nusikaltėlių gauja, turinti apie trisdešimt narių, savo iždą, rengianti vadinamąsias „strielkas“ ir netgi, kaip kadaise Panevėžio „tulpiniai“, sodybą, kurioje netrukdomi renkasi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.