Lietuvoje

2019.02.18 16:37

Jautrus vaizdelis: medžiotojai išgelbėjo upelyje tarp ledų įstrigusį stirnos jauniklį

Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta vaizdo įrašas, kuriame vyriškis gelbėja į užšalusį upelį įlūžusį stirnos jauniklį. Tas vyriškis – ugniagesys gelbėtojas, vairavimo instruktorius Deividas Grybas. Kaip pats sako, gražų darbą padarė ne jis vienas – įlūžusį stirniuką pastebėjo drauge su juo buvęs bičiulis Linas Prakapas. „Galima sakyti, kad tik jo dėka ir pavyko tai padaryti“, – portalui 15min sakė D.Grybas.

„Su draugu medžiotoju važiavome į savo medžioklės plotus nuvežti žvėreliams maisto, ten yra specialios šėryklos. Važiuojant pagrioviu kolega sako: kažkas šmėžuoja. Dabar kaip tik prasideda bebrų medžioklės sezonas, pamanėme, kad gal bebras, išlipę iš automobilio pamatėme, kad ten – stirniukas. Tai ėmėme ir ištraukėme“, – pasakojo D. Grybas apie vasario 16-ąją Plonėno miške, Pasvalio rajone, nutikusį įvykį.

Vaizdo įraše girdėti, kaip vyrai svarsto, ar stirniukui viskas gerai, nes paleistas bėgti jis suklumpa. Tačiau vėliau pasileidžia eglyno link ir nušuoliuoja.

„Stirniukas buvo nusilpęs, iš pradžių manėme, kad jį galbūt reikės perduoti veterinarams ar gamtosaugininkams, ar Gyvūnų globos tarnybai. Bet sužeidimų nebuvo, tik labai sušalęs, tai nusprendėme paleisti. Nustriksėjo į eglyną“, – sakė pašnekovas.

Paklaustas, ar yra tekę kada nors anksčiau išgelbėti žvėrį, D. Grybas prisiminė, kad vaikystėje yra išgelbėjęs zuikį sužeista letena. Užsiminus apie tai, kad pats yra medžiotojas ir dabar atliko tokį gražų darbą – išgelbėjo žvėrį, D. Grybas sakė: „Mes juk nežudome bet ko. Ir aš pats stirnų net nemedžioju, nebent stirniną, jei matau, kad jis yra senesnis, jau medžiotinas. O stirnyčių man gaila, ne ta rūšis žvėrių, kurią reikėtų medžioti. Yra daug kitų, dabar štai bebrų medžioklės sezonas.“