Lietuvoje

2013.09.04 12:23

Gotlando saloje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas

ELTA2013.09.04 12:23

Švedijos Gotlando saloje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Jo atidaryme antradienį dalyvavo Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Carlas Bildtas.

Švedijos Gotlando saloje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Jo atidaryme antradienį dalyvavo Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Carlas Bildtas.

Pasak L. Linkevičiaus, Gotlandas įkūnija gražius istorinius Baltijos regiono ryšius ir yra puikioje strateginėje vietoje, suteikiančioje galimybę toliau skatinti verslo, turizmo, kultūros, akademinius mainus.

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Švedijos ryšius, C. Bildtas priminė Gotlando saloje ilgus Šaltojo karo metus gyvenusį lietuvį, laisvės kovotoją Joną Pajaujį, kuris buvo simbolinė gija, jungusi Gotlandą ir okupuotą Lietuvą.

Susitikimo dalyviai prisiminė ne tik Gotlandą ir Lietuvą siejusius istorinius ryšius, bet ir Gotlando reikšmę šiuolaikinėje istorijoje – būtent čia buvo pasirašytas žymusis 1989 metų Gotlando memorandumas, kuriame buvo aiškiai suformuluotas Lietuvos nepriklausomybės siekis.

Pristatydamas naują Lietuvos garbės konsulę Dalią Anderson, Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas pažymėjo, kad Lietuvos garbės konsulato įkūrimas artimiausioje geografiškai Švedijos saloje Gotlande suteiks naujų galimybių vystyti turizmą, kultūrinius ir akademinius abiejų šalių ryšius.

Filologė pagal išsilavinimą D. Anderson yra gimusi Vorkutoje (Rusija), ne vienerius metus gyvena Gotlando saloje, kur šiuo metu dirba Visbio Almedaleno universiteto bibliotekoje.

Ministrai L. Linkevičius ir C. Bildtas kartu su kitais kolegomis dalyvavo Visbyje rugsėjo 2–3 dienomis vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.