Lietuvoje

2019.02.18 14:29

Buvusi vyriausybės kanclerė: dirbti S. Skvernelio komandoje – viena didžiausių gyvenimo klaidų

LRT.lt2019.02.18 14:29

Prieš kiek daugiau nei metus vyriausybės kanclerės postą palikusi Milda Dargužaitė šiuo metu vėl grįžo į privatų sektorių, o darbą S. Skvernelio komandoje pavadino viena didžiausių gyvenimo klaidų.

„Kalbant apie tuos pralaimėjimus, turiu pripažinti sau, kad tai buvo klaida. Daug galvojau per paskutinius metus, tai, manau, jog tai viena didžiausių mano gyvenimo klaidų, būtent prisijungti į šią komandą (S. Skvernelio vyriausybę – LRT.lt)“, – Žinių radijo studijoje kalbėjo buvusi vyriausybės kanclerė.

Anot M. Dargužaitės, grįžusi iš JAV ir šiek tiek padirbusi viešajame sektoriuje, ji pamatė, jog galima nuveikti nemažai darbų, tiesa, tam būtina stipri ir tikslų siekianti komanda.

„Aš prisijungiau prie premjero komandos noro keisti skatinama. Tai buvo nauja politinė jėga, buvo didelė rizika eiti dirbti, nes nebuvo aišku, kaip visą tai bus įgyvendinama, tačiau aš tame mačiau ir pliusų. Kai yra nauja politinė jėga, nėra įvairiausių ryšių institucijose ir tikrai nemažai žmonių ėjo dirbti į vyriausybę ar kitur, norėdami kažką keisti. Man atrodė, kad prisijungus prie komandos, kuri nusiteikusi tikriems, o ne popieriniams pokyčiams, būtų galima pakeisti kažką iš esmės“, – prisijungimą prie S. Skvernelio komandos prisiminė M. Dargužaitė.

Tiesa, M. Dargužaitė pripažino, kad realybėje darbai komandoje atrodė visiškai kitaip – daug politikos ir mažai „juodo darbo“.

„Žinojimas, kaip įgyvendinti užsibrėžtus tikslus parodo dideles vadovavimo, lyderystės, vadybines žinias. Kai pradedi tokius sprendimus įgyvendinti, būtent tada ir reikalinga stipri komanda <...> Kai esi matomoje pozicijoje tave gerbia tiek, kiek viešojoje erdvėje esi palaikomas. Bet kokios atakos kasdieniniame darbe atsiliepia. Mano kaip vadovės efektyvumą tai labai paveikė, tai buvo vienas svarbesnių dalykų, kas paskatino mane trauktis“, – sakė M. Dargužaitė.

M. Dargužaitė premjero komandoje užėmė svarbias pareigas. BNSnuotr.

Buvusi vyriausybės kanclerė, prisimindama darbą S. Skvernelio komandoje, teigia, kad asmeniškai jai praleisti metai premjero komandoje „davė daugiau žalos nei naudos“.

Po pokalbio „Žinių radijuje“ M. Dargužaitė dar parašė trumpą žinutę socialiniame tinkle, kur teigė, kad praėjus metams po pasitraukimo, matoma, kokiomis priemonėmis dirba valdantieji, o reformos yra kuriamos dėl pasigyrimo, tačiau ne rezultatų, kurie virsta į šnipštą.

„Praėjus daugiau nei metams po mano išėjimo, manau labiau atsiskleidė, kokiais darbo metodais, kokiomis priemonėmis ir kokiomis vertybėmis vadovaujasi dabartiniai valdantieji. Man tai yra svetima ir absoliučiai nepriimtina. Vaikytis reitingų, užsiimti „piariniais“ triukais bei dirbti tik su tikslu toliau išlikti valdžioje niekada nebuvo mano tikslas. O šiai valdžiai reformos tik tiek ir reikalingos, kad būtų galima apie jas pasigirti, nesvarbu, kad jų įgyvendinimas ir rezultatai – šnipštas“, – rašė M. Dargužaitė.

LRT.lt primena, kad 2017-ųjų pabaigoje pasitraukusi M. Dargužaitei buvo pavesta vykdyti vyriausybės kanceliarijos, viešojo sektoriaus pertvarką. Pati kanclerė ne kartą kalbėjo patirianti didžiulį pasipriešinimą reformoms, tačiau kritikai teigė, jog pertvarkoms nebuvo gerai pasiruošta. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.