Lietuvoje

2019.02.18 13:52

Dėl prezidento posto ketina varžytis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas V. Tomaševskis

BNS2019.02.18 13:52

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis pirmadienį pateikė dokumentus registruotis prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu, BNS patvirtino Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK).

VRK pirmadienį baigia registruoti prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvius. Neužsiregistravusieji politinės kampanijos dalyviais negalės teikti pareiškinių dokumentų dėl kandidatavimo.

Apie galimybes kandidatuoti užsiminė dar praėjusią savaitę

LRT.lt dar praėjusios savaitės pabaigoje pakalbinusi V. Tomaševskį iš jo sulaukė atsakymo, jog šis apie tokį sprendimą svarsto, o partijos yra skatinamas dalyvauti rinkimuose.

„Mane siūlo (kandidatu – LRT.lt), įkalbinėja“, – tikino V. Tomaševskis.

Tiesa, tuomet pats partijos lyderis teigė, jog svarstyta galimybė paremti ir kitą prezidento rinkimuose dalyvaujantį kandidatą.

„Jeigu jau kažką nuspręsime paremti, tai tą kandidatą, kuris nebus kitų partijų atstovas, nebus remiamas kitų partijų, kuris bus nepartinis, pavyzdžiui, V. Mazuronis ar kažkas kitas“, – praėjusios savaitės pabaigoje LRT.lt kalbėjo LLRA-KŠS lyderis.

Politinės kampanijos dalyviais dalyvauti prezidento rinkimuose yra registruoti Seimo nariai Ingrida Šimonytė, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis, ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, buvęs Ledo ritulio federacijos prezidentas Vitas Gudiškis, į Seimą anksčiau kandidatuoti bandę Alfonsas Butė ir Kazimieras Juraitis.

Parlamentarė Aušra Maldeikienė irgi registravosi politinei kampanijai, tačiau iš jos pasitraukė.

Pretendentai iki kovo 8 dienos turi pateikti pareiškinius dokumentus ir VRK jiems išduos parašų rinkimo lapus. Devyni iš paminėtų politikų pareiškinius dokumentus jau yra pateikę.

Kandidatais pretendentai bus registruojami, jei surinks ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Parašus bus galima rinkti iki kovo 28 dienos.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, antrasis turas – gegužės 26 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.