Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Barakauskas: Biržų policijos vadovas bus keičiamas

Liepa Želnienė, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Barakauskas teigia, kad nuo 1999 m. Biržų rajono policijos komisariato viršininku dirbantis Eugenijus Šopis šį rudenį neteks pareigų nepaisant rajono policijos veiklos tyrimo rezultatų.

Vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Barakauskas teigia, kad nuo 1999 m. Biržų rajono policijos komisariato viršininku dirbantis Eugenijus Šopis šį rudenį neteks pareigų nepaisant rajono policijos veiklos tyrimo rezultatų.

„Tam, kad pagerintume situaciją Lietuvoje, aš manau, turi vykti ir vyriausiojo policijos komisaro rotacija, ir rajoninių. Biržuose rotacija vyks rudenį, nepriklausomai nuo to, kokie bus tyrimo rezultatai“, – trečiadienį po apsilankymo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje teigė ministras.

Komitetas Biržų istoriją su teisėsaugos institucijų vadovais aptarė Seimo pirmininko Vydo Gedvilo pavedimu.

Prireikė atkurti etatą

Vidaus reikalų ministras D. Barakauskas teigė, kad Biržų istorija parodė, kad ministerijoje trūksta darbuotojo.

„Anksčiau buvo generalinio inspektoriaus, kuris darydavo tokius tyrimus, pareigybė ministerijoje. Ji buvo panaikinta, o dabar yra atstatinėjama“, – teigė D. Barakauskas.

Tyrimą dėl įvykių Biržuose atlieka Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamentas, prokuratūra, policija. Pasak ministro, visų struktūrų išvados visuomenei bus pristatytos kartu.

„Išvados dar nėra visos padarytos, bet noriu pasakyti visuomenei, kad dėl to įvykio ir kitų įvykių bei kalbų, kad Biržuose gali būti kažkokia dalis organizuoto nusikalstamumo, yra padaryti visi veiksmai, visos tarnybos yra įjungtos ir sprendimas bus vienas“, – teigė ministras.

Jo teigimu, kol kas yra padaryta viskas, kad žmogžudystės ir užpuolimai Biržuose nesikartotų.

Įtariamieji – už grotų

Primename, kad neseniai Biržuose, Maironio gatvėje, iš pravažiuojančio automobilio BMW vyras, įtariama, iš pistoleto „Makarov“, šaudė į du nepilnamečius praeivius. Prie dviejų moksleivių – penkiolikamečio ir septyniolikamečio – automobiliu privažiavę vyrai pareikalavo jų gultis ant žemės, o niekuo dėtiems praeiviams nepaklusus ėmė šaudyti.

Septyniolikmetis buvo nužudytas, jaunesniam paaugliui pavyko pasprukti. Nužudyto vaikino kūną jo motina ankstų sekmadienio rytą rado po daugiabučio balkonu.

Dėl šio įvykio suimti du įtariamieji. Vienas jų – Dainius Miliukas – prisipažino padaręs nusikaltimą.

Policijos duomenimis, D. Miliukas anksčiau neteistas, tik prieš keliolika metų jam buvo taikytas tuomet veikęs Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas. Vyriškis tuo metu buvo siejamas su viena Biržų nusikalstama grupuote.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi