Lietuvoje

2013.09.04 17:24

„Lietuva gali“: atleidimas iš darbo paskatino kurti verslą

2013.09.04 17:24

Rugsėjo 4-osios vakarą LRT televizijos eteryje startuoja verslo dokumentikos projektas „Lietuva gali“, skirtas verslumui regionuose skatinti. 

Rugsėjo 4-osios vakarą LRT televizijos eteryje startuoja verslo dokumentikos projektas „Lietuva gali“, skirtas verslumui regionuose skatinti.

Pirmasis 15 laidų ciklo pasakojimas – apie Mažeikių verslininką, kuris imtis verslo ryžosi tik tuomet, kai po dvidešimties metų buvo atleistas iš darbo, o kitas darbdavys bankrutavo. Pradėti savą verslą mažeikiškiui Rolandui Aurylai reikėjo tiek pat drąsos, kaip šokti į vandenį nemokant plaukti. Nei patirties, nei darbo įrankių, nei pinigų darbuotojams samdyti – tokia buvo savarankiškos veiklos pradžia. Prieš trejus metus Mažeikiuose metalo konstrukcijų gamybos įmonę „Aurometa“ įsteigęs R. Auryla neslepia – pirmaisiais metais rūpesčių ir nerimo dėl ateities buvo tiek, kad negalėdavo užmigti naktimis.

Verslui įsibėgėjus ir įmonei atsistojus ant kojų, „Aurometos“ vadovą užgriuvo kiti iššūkiai. Norint išlikti rinkoje, reikia plėstis.

Mažeikiškis turi ambicijų per porą metų išauginti įmonę dvigubai, įsigyti modernios įrangos, nes kol kas daug darbų atliekama rankomis, persikelti į didesnes patalpas. Nors „Aurometa” dirba pelningai, daug lėšų išleidžiama ne ten, kur reikia, ir didelėms investicijoms pinigų nelieka. Kaip subalansuoti pinigų srautus, kad kiekvienas litas duotų kuo daugiau naudos? Kokiais būdais atsiriekti kuo didesnę riekę rinkos? R. Aurylos mokyti, kaip virinti metalą nereikia, bet verslo abėcėlė jam dar sunkiai įkandama.

Galimybių kryžkelėje atsidūrusiam projekto „Lietuva gali“ dalyviui rasti atsakymus padės jo kraštietis, iš Mažeikių kilęs nekilnojamojo turto plėtros ir statybų bendrovės „Eika“ įkūrėjas Robertas Dargis ir SEB banko prezidento pavaduotojas Aivaras Čičelis. 

„Kertiniu dalyku įvardyčiau nišą, kurią įmonė planuoja užimti, ir išskirtinumą prieš konkurentus. Dažna verslininkų klaida yra nueiti labai plačiai ir stengtis prekiauti viskuo arba gaminti viską. Pasaulyje tiek yra produkcijos ir paslaugų, kad laimi tie, kurie orientuojasi į siauresnę nišą ir toje nišoje stengiasi būti patys geriausi”, – įmonės vadovui patarė A. Čičelis.

Konsultantai R. Aurylai nurodo dar keturias sritis, į kurias pataria įsigilinti. Priimti sprendimus „Aurometos“ vadovas turės per mėnesį – iki kito susitikimo su jo verslo patarėjais tapusiais SEB banko viceprezidentu A. Čičeliu ir UAB „Eika“ generaliniu direktoriumi R. Dargiu.

Verslo pamokos, kurios pravers kiekvienam – trečiadienį laidoje „Lietuva gali“ 21.30 val. per LRT televiziją. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.