Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.17 11:49

L. Linkevičius: NATO turi tęsti gynybos ir atgrasymo stiprinimą

BNS 2019.02.17 11:49

Diskusijoje Miunchene dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad NATO turi tęsti gynybos ir atgrasymo stiprinimą, ypatingą dėmesį skirti Baltijos jūros regionui.

Kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, L. Linkevičius šeštadienį dalyvavo diskusijoje, skirtoje aptarti Baltijos šalių saugumo stiprinimą.

„Baltijos jūros regionas išlieka pažeidžiama vieta. Tęsiasi Kaliningrado srities militarizacija, diegiamos naujos raketų sistemos, kuriamas tankų pulkas. Per pratybas „Zapad“ išbandomas masinis karinių pajėgų judėjimas Vakarų kryptimi. Tokiame kontekste turime būti pasirengę visokiems scenarijams“, – sakė ministras.

Pasak L. Linkevičiaus, šį mėnesį minima NATO priešakinių pajėgų (Enhanced Forward Presence) bataliono dislokavimo Lietuvoje dvejų metų sukaktis patvirtina NATO gebėjimą greitai reaguoti į besikeičiančią saugumo aplinką ir tvirtą sąjungininkų solidarumą.

Tačiau, ministro teigimu, Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties pažeidimas ir kiti agresyvūs Rusijos veiksmai, kuriais ardomas stabilumas ir pasitikėjimas Europoje, reikalauja atidžiai įvertinti iš to kylančias pasekmes saugumui ir, esant reikalui, imtis reikiamų veiksmų užtikrinti NATO pasirengimą atgrasyti ir apginti. 

Jis pabrėžė NATO vadovų susitikime Briuselyje sutartų sprendimų įgyvendinimo svarbą, ypač dėl aukštesnės Aljanso pajėgų parengties ir spartesnio jų atvykimo nenumatytos krizės atveju, įskaitant ir į Baltijos šalis. Be to, būtina spręsti klausimus, susijusius su oro gynyba ir NATO pajėgų veiksmų laisvės užtikrinimu rytinėje Aljanso dalyje. 

„Manome, kad NATO pastangas sustiprintų ir daugiau operacinio lankstumo suteiktų papildomų JAV ir kitų sąjungininkų pajėgų dislokavimas mūsų regione“, – atkreipė dėmesį L. Linkevičius.

Diskusijoje Miunchene taip pat dalyvavo Estijos gynybos ministras Juris Luikas, vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas Curtis Scaparrotti, buvęs NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas Heinrichas Brausas ir Vokietijoje įsikūrusio George C. Marshall European Center for Security Studies dekanas Andrew Michta. Renginį vedė Taline veikiančio Tarptautinio gynybos ir saugumo centro vadovas Svenas Sakovas.

Miuncheno saugumo konferencija – kasmetinis saugumo politikos aktualijoms skirtas renginys, iš viso pasaulio sutraukiantis kelis šimtus aukšto rango dalyvių – prezidentų, premjerų, parlamentarų, užsienio reikalų ir gynybos ministrų, tyrimo centrų vadovų ir gynybos pramonės atstovų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi