Lietuvoje

2019.02.16 11:45

S. Skverneliui rinkimų kovoje padės ir V. Bakas, ir „Mis Lietuva“

Vasario 16 dieną prasideda pretendentų būti kandidatais į Respublikos Prezidentus pareiškinių dokumentų pateikimas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Šeštadienį dokumentus ketina pateikti septyni kandidatai. Vasario 16 dieną prasideda pretendentų būti kandidatais į Respublikos Prezidentus pareiškinių dokumentų pateikimas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Šeštadienį dokumentus ketina pateikti septyni kandidatai.

Teisės aktai numato, kad pretendentų būti kandidatais į Respublikos Prezidentus iškėlimas pradedamas ne anksčiau kaip likus 85 dienoms ir baigiamas ne vėliau kaip likus 65 dienoms iki rinkimų dienos, t. y. nuo 2019 m. vasario 16 d. iki 2019 m. kovo 8 d.

Per tris dienas nuo pareiškinių dokumentų gavimo, VRK pretendentui turi išduoti parašų rinkimo lapus. Lietuvos Respublikos Konstitucija numato, kad kandidatas į Respublikos Prezidentus turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių jo kandidatūrą palaikančių rinkėjų parašų.

Tiesa, laikas kelti kandidatūrą į Prezidentus dar nesibaigė. Paskutinė diena, kai pretendentai galės paskelbti apie kandidatavimą – pirmadienis, vasario 18 diena.

Dokumentus šeštadienį teikia Ingrida Šimonytė, Mindaugas Puidokas, Gitanas Nausėda, Saulius Skvernelis, Kazimieras Juraitis, Alfonsas Butė ir Petras Auštrevičius.

Pirmoji į VRK atvyko I. Šimonytė, kiek vėliau M. Puidokas, G. Nausėda. VRK dokumentų pateikimo lauks iki šeštadienio pietų.

Pusę vienuolikos į VRK atvykęs G. Nausėda teigė, kad dokumentų paruošimas vyko sklandžiai, problemų nekilo, o parašus ketina rinkti visą skirtą laiką.

„Vasario 16 diena. Nuotaika puiki. Greitai susitvarkėme dokumentus, padedant VRK. Dabar tiesiog reikia dirbti tuos darbus, kuriuos esame nusimatę, – teigė G. Nausėda. – Bet nereiškia, kad pasišvęsime tik parašų rinkimams. Darbas tęsiasi, toliau važiuosiu per Lietuvą.“

Paklausus, ar G. Nausėda pats prisijungs prie parašų rinkimo, tikino, kad „būtų įdomu“. Tiesa, kiek savanorių jam padės rinkti parašus, neatskleidė, jo teigimu, skaičius nuolat kinta.

S. Skvernelis į VRK atvyko kartu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Vytautu Baku, tačiau teigė, kad komanda dar tik formuojama, ją pristatys kovo pradžioje.

V. Bakas DELFI teigė, kad prisijungė prie komandos ir „padės, kiek galės“, nors tikslaus savo vaidmens komandoje neįvardijo.

Dokumentus VRK pateikęs S. Skvernelis neslėpė geros nuotaikos. „Viskas labai gerai, gera nuotaika, šventė, jokio nerimo nėra, – žiniasklaidai kalbėjo S. Skvernelis. – Tie žmonės, kurie yra šalia, tikrai talkins būstinėje įvairia forma, o konkrečias pavardes įvardinsime šiek tiek vėliau.“

Kartu su S. Skverneliu į VRK atvyko ir Zenonas Vaigauskas bei Ieva Gervinskaitė. Kokios pareigos jiems bus skirtos štabe, S. Skvernelis taip pat neatskleidė, tik patikino, kad tai – jo komanda.

I. Gervinskaitė 2011 metais pasipuošė „Mis Lietuva“ karūna.