Lietuvoje

2019.02.16 11:13

Šventinę dieną orai nenuvils, vėliau teks nusiteikti ir lietui

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.02.16 11:13

Šeštadienį orai tikrai bus šventiški ir džiugins ne tik šiluma, bet ir saulutė, LRT RADIJUI sako sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė. Anot jos, nuo kitos savaitės pradžios vis dėlto šilti ir vėsūs orai nuolat kaitaliosis, o naktį termometro stulpeliai gali vėl nukristi žemiau nulio laipsnių padalos.

Anot sinoptikės, anksčiau prognozuota rekordinė šiluma iš tiesų šventinę dieną pasieks Lietuvą. Šeštadienį šalies orus lems anticiklono šiaurės vakarinė dalis, todėl dangus sparčiai giedrės, pradedant vakariniais šalies rajonais.

Tiesa, rytinėje šalies dalyje debesys dar kurį laiką laikysis, tačiau jau popiet, apie 13 ar 14 val., saulė turėtų džiuginti ir Lietuvos rytus. Pūs vidutinio stiprumo pietvakarių vėjas, o temperatūra dieną tikrai išliks maloni – oras įšils iki 5–10 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį iš šiaurės vakarų vėl atslinks storesni debesys, tačiau pragiedrulių bus dar daug kur. Žymesnio lietaus šią naktį nenumatoma. Pietvakarių, vakarų vėjo greitis sieks 6–10 m/s. Naktis bus dar šilta – iki 1–5 laipsnių šilumos.

Dieną dangus labiau niuks, vietomis kai kur pasirodys trumpas lietus, vėjas po truputį rims, o dieną jau bus truputėlį vėsesnė, bet dar nešalta, bus apie 3–8 laipsnius šilumos.

Pirmadienio naktį lengvas šaltukas sugrįš. Daug kur oras atvės iki 0–5 laipsnių šalčio. Pietvakarinėje šalies pusėje laikysis 1–3 laipsnių šiluma, bet pirmadienio diena vėl vienu ar kitu laipsniu bus vėsesnė – apie 2–7 laipsnius šilumos.

Antradienį, nors naktį dar spustels nedidelis, iki 2 laipsnių, šaltis, diena vėl bus labai panaši į šeštadienio – oras turėtų vėl įšilti iki 5–10 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt