Lietuvoje

2019.02.15 17:17

D. Grybauskaitė britų premjerei žada padėti ieškant „kūrybingų sprendimų“ dėl „Brexito“

LRT.lt 2019.02.15 17:17

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį telefonu kalbėjo su Jungtinės Karalystės ministre pirmininke Theresa May, kuriai pabrėžė, kad Lietuva supranta Jungtinei Karalystei tenkančius iššūkius ir yra pasirengusi padėti ieškant kūrybingų sprendimų iš susidariusios padėties.

Pagrindinė šalies lyderių pokalbio tema – šiuo metu dėl „Brexito“ susiklosčiusi situacija. D. Grybauskaitė pabrėžė, kad labai svarbu, jog Jungtinės Karalystės politinės jėgos rastų bendrą sutarimą ir apsispręstų dėl savo šalies santykių su Europos Sąjunga modelio, teigiama prezidentūros pranešime.

Pasak prezidentės, artėjant oficialiai Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos datai, kovo 29 d.,  aiškumas yra būtinas tiek  Europos šalių, tiek pačios Jungtinės Karalystės žmonėms bei verslui.

D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, jog Didžioji Britanija visuomet išliks svarbia Europos ekonomine ir saugumo partnere. Prezidentės teigimu, Lietuva supranta Jungtinei Karalystei tenkančius iššūkius ir yra pasirengusi padėti ieškant kūrybingų sprendimų iš susidariusios padėties.

Jungtinės Karalystės premjerė taip pat pasveikino D. Grybauskaitę ir visus Lietuvos žmones Vasario 16-osios proga.