Lietuvoje

2019.02.16 14:35

Arkivyskupas G. Grušas: Lietuva tikrai gali būti vilties švyturiu

ELTA2019.02.16 14:35

„Turime būti tie, kurie pirmi eina ieškoti brolio. Tie, kurie išdrįsta pradėti dainą, kai kiti jau nori pasiduoti. Vienas žmogus gali keisti pasaulį, grąžindamas viltį kitiems. Lietuva tikrai gali būti vilties švyturys“, – tokiais žodžiais Vilniaus arkikatedroje aukodamas Vasario 16-aja skirtas šv. Mišias žmones drąsino arkivyskupas Gintaras Grušas.

Pasak jo, stiprybės kasdienybėje turime semtis iš Kūrėjo, atsiliepdami į Jo kvietimą santykiui ir sekdami parodytu pavyzdžiu.

„Būk tas, kuris pirmas eina ieškoti kito. Sutuoktinis, kuris pirmas ateina atsiprašyti. Darbdavys, kuris pirmas eina pas savo darbuotoją, kai jaučia, kad šiam kažkas negerai. Valdininkas, kuris galvoja ne: kur aš sėdžiu, bet: kur esi tu, tas, kuriam reikia pagalbos, kaip tave pasiekti? Būk tas, kuris eina ieškoti vargstančių, nelaukdamas, kol jie ateis pas tave. Būk kaip Dievas, kuris pirmas eina ieškoti kito: silpnesnio, nupuolusio“, – kalbėjo Vilniaus arkivyskupas metropolitas G. Grušas.

Pasak arkivyskupo, elgdamiesi priešingai nei moko Dievas, gyvensime valstybėje, kuri pagrįsta Kaino logika.

„Pradžios knygoje Kainas, paklaustas Dievo, kur jo brolis, atsakė: „Nežinau! Argi aš esu savo brolio sargas?!“ (plg. Pr 4, 9) Šių dienų Kainai sako: Argi aš esu sargas to, kuris išvyko, to, kuris geria, to, kuris neteko darbo, to, kuris nusižengia įstatymui, ar to, kuris rizikuoja savo amžinuoju gyvenimu. Argi aš esu jo sargas? Valstybės nusipelno tie, kurie supranta: taip, aš esu savo brolio sargas“, – pamoksle sakė arkivyskupas G. Grušas.

Pasak G. Grušo, būtent pareiga artimui vedė ir stiprino Lietuvos partizanus: „Pažvelkime į partizanus. Šiandien sukanka 70 metų nuo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos. Kas gi juos vedė pirmyn? Tikėjimas, kad esi savo brolio sargas. Štai kas stovi mūsų valstybės pamatuose.„

Arkivyskupas pažymėjo, kad praėjusieji, jubiliejiniai, metai Lietuvai buvo ypatingi ir dabar su viltimi turime žengti į ateitį.

„Baigėme tikrai ypatingus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metus. Per juos Lietuvoje apsilankė daug prakilnių svečių, tarp jų ir vilties žinios nešėjas popiežius Pranciškus. O kas toliau? Po šventės grįžtame į kasdienybę, kad ją padarytume šventą“, – sakė Vilniaus arkivyskupas G. Grušas.

Jis taip pat pabrėžė ypatingą Švč. Mergelės Marijos svarbą mūsų šaliai.

„Prieš metus, šimtmečio išvakarėse, paaukojome savo Tėvynę Trakų Dievo Motinai, Lietuvos Globėjai. Trokštu, kad šis ką tik prasidėjęs šimtmetis Lietuvoje iš tiesų būtų Marijos šimtmetis. Kad greičiau išsipildytų pažadas, duotas Fatimoje, jog Nekaltoji Marijos Širdis galiausiai triumfuos. Marija, Tu nuo seno iš kunigaikščių miesto Trakų – ir iš Šiluvos, iš Žemaičių Kalvarijos, iš Pivašiūnų, iš Krekenavos, iš kiekvienų namų, kuriuose esi mylima, – globoji Lietuvą, Tau pavedame savo ir savo Tėvynės ateitį“, – sakydamas pamokslą pabrėžė arkivyskupas G. Grušas.

Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtose šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, prezidentas Valdas Adamkus, Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis su žmona Gražina, Seimo nariai, politikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt