Lietuvoje

2019.02.15 16:17

Lietuvos kariuomenei perduoti JAV finansuoti infrastruktūros objektai

LRT.lt2019.02.15 16:17

Lietuvos kariuomenei  oficialiai  perduoti Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) už Jungtinių Amerikos Valstijų  lėšas įrengti Lietuvos ir sąjungininkų reikmėms skirti infrastruktūros objektai – vikšrinių kovos mašinų taikinių pozicijos, vikšrinių kovos mašinų ir tankų ginkluotės prišaudymo šaudykla, aviacijos taikinių pozicijos, šaudyklos vadavietė, amunicijos saugojimo vieta, sandėlis. Šie infrastruktūros vystymo darbai poligone prisidės prie sąjungininkų pasirengimo bei sąveikumo su Lietuvos kariais, didins atgrasymo poveikį ir gynybą, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Šešių infrastruktūros objektų  poligone Pabradėje  statybai JAV skyrė apie 3,6 mln. eurų iš Vyriausybės Europos atgrasymo iniciatyvai (angl. European Deterrence Initiative) skirtų lėšų. Šie projektai poligone buvo įgyvendinti per 2017-2018 metus.  

Anot JAV atstovų, užbaigti projektai didžiausiame Lietuvos kariuomenės poligone yra puikus pavyzdys to, kaip JAV  lėšos padeda stiprinti NATO sąjungininkų sąveikumą. Poligone Pabradėje nuolat treniruojasi  ne tik  Lietuvos, JAV, bet ir NATO priešakinių pajėgų bataliono, kitų sąjungininkų šalių kariai.

JAV ambasados nuotr. 

„JAV investicijos į karinę Lietuvos infrastruktūrą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu. Kartu su JAV stiprindami logistinius pajėgumus, mes sudarome idealias treniravimosi sąlygas JAV ir kitų NATO šalių kariniams vienetams bei prisidedame prie logistinio koridoriaus sukūrimo greitam sąjungininkų pajėgų atvykimui į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis. Pabradės poligonas yra strategiškai svarbi karinė infrastruktūra, todėl šiandien baigti JAV lėšomis finansuoti projektai simbolizuoja augantį Lietuvos kariuomenės infrastruktūros potencialą užtikrinti Lietuvos ir NATO karinių vienetų kovinį rengimą ir jų parengtį“,  – sakė  oficialioje  infrastruktūros objektų perdavimo  ceremonijoje  poligone Pabradėje vasario  15 d. dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas. 

„Šios ir kitos, šiuo metu vykdomos, JAV investicijos į Lietuvos karinę infrastruktūrą demonstruoja nepajudinamą JAV solidarumą su Lietuva ir kitais NATO partneriais bei JAV įsipareigojimą kolektyvinei gynybai. Labai vertiname aktyvią Lietuvos narystę NATO prisidedant tiek finansiškai, tiek žmogiškaisiais resursais prie visų sąjungininkų teritorinio vientisumo stiprinimo. Lietuviai tapo puikiais mūsų partneriais, suteikiančiais čia atvykstantiems treniruotis JAV kariams nepamainomą priimančios šalies paramą.  Europos atgrasymo iniciatyvos lėšomis atlikti infrastuktūros vystymo darbai prisidės prie Lietuvos karinių dalinių, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės bei JAV karinių vienetų parengties ir sąveikumo stiprinimo. Stipresnė Lietuva yra stipresnė Europa, o tai yra stipresnis NATO aljansas ir stipresnės Jungtinės Amerikos Valstijos“,  –  sakė JAV ambasados Bendradarbiavimo gynybos srityje departamento vadas plk. ltn. Christopheris  Chamblissas.

Objektų perdavimo ceremonijoje taip pat dalyvavo  Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos  viršininkas brigados generolas Gintautas  Zenkevičius,  JAV kariuomenės vado Europoje pavaduotojas gen. mjr. John L. Gronski, kiti  Krašto apsaugos ministerijos, JAV ambasados bei  Lietuvos ir  JAV kariuomenės atstovai.   

Užbaigti ir perduoti Lietuvos kariuomenei  infrastruktūros objektai – tai tik  dalis visų JAV per Europos atgrasymo iniciatyvas  (angl. European Deterrence Initiative, EDI) finansuotų objektų Lietuvos kariuomenės poligonuose. Bendra JAV parama 2016–2021 m. Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymui kariuomenės reikmėms  sieks apie  17 mln. JAV dolerių. Jau anksčiau  Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje,  Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įrengti keli projektai – taikliųjų šaulių ir snaiperių šaudykla, lengvųjų pėstininkų ginklų ir sunkiųjų kulkosvaidžių šaudyklos, pėstininkų kovos mašinų šaudykla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.