Lietuvoje

2019.02.15 15:39

V. Pranckietis: KT sprendimas sumažina galimybes įvykti referendumui dėl pilietybės

BNS 2019.02.15 15:39

Penktadienį paskelbtas Konstitucinio Teismo (KT) sprendimas, kad referendumai Lietuvoje negali vykti dvi dienas, sumažina galimybes priimti Konstitucijos pataisą dėl dvigubos pilietybės, sako Seimo pirmininkas.

„Manau, kad tai sumažina galimybes įvykti tam referendumui, nes keliami labai dideli reikalavimai“, – BNS sakė Viktoras Pranckietis.

Anot jo, dabar belieka imtis aktyvios agitacijos už referendumą, kviečiant žmones ateiti balsuoti, aiškinant, kodėl jo reikia ir pan.

„Esame tokioje padėtyje, kad nieko daryti nebegalime, išbandėme visas galimybes“, – tvirtino parlamento vadovas.

Kad referendumas įvyktų, už dvigubos pilietybės įteisinimą turėtų balsuoti daugiau nei pusę balsavimo teisę turinčių šalies gyventojų, tai yra apie 1,3 mln. rinkėjų.

V. Pranckietis mano, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo turėtų vykti gegužės 12-ąją, su pirmuoju prezidento rinkimų turu. 

Seimas turės priimti naują nutarimą dėl referendumo surengimo.

Konstitucinis Teismas penktadienį paskelbė, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės negali būti rengiamas dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka. 

Anksčiau Seimas planavo referendumą vykdyti dvi dienas – gegužės 12-ąją ir gegužės 26-ąją.

Referendume piliečių ketinama klausti, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“.

Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

Gegužės 12-ąją „valstiečiai“ taip pat rengs referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121.