Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.15 13:56

P. Čimbaras ir toliau kovos su triukšmu: šį kartą nusitaikė į gyventojus

LRT.lt 2019.02.15 13:56

Parlamentaras Petras Čimbaras ir toliau nepaleidžia triukšmo temos – prieš kelis mėnesius Seime aktyvai bandęs įteisinti įstatymo pataisas, pagal kurias gyvūnas negalėtų kelti triukšmo nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., 5 minutes nepertraukiamo triukšmo ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimo su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas.  

Tiesa, šis noras registruoti tokį įstatymą susilaukė visuomenės pasipiktinimo, todėl „socialdarbietis“ tokių planų atsisakė.

Politikas triukšmo temos neatsisakė ir įregistravo dar vieną įstatymo pataisą.

Šį kartą politikas nusitaikė į triukšmą keliančius gyventojus.

„Šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, taip pat gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą“, – rašoma politiko paruoštame įstatymo projekte.

Toks pažeidimas turėtų užtraukti baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

Aiškinamajame rašte politikas aiškina, kad projekto tikslas – išspręsti gyventojų keliamą problemą dėl didelio triukšmo dienos metu gyvenamuosiuose pastatuose ir jų aplinkoje.

„Gyventojai labai dažnai skundžiasi dėl dienos metu keliamo triukšmo gyvenamuosiuose pastatuose ir jų aplinkoje. Savo skunduose jie reikalauja nustatyti draudimą triukšmauti gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose ne tik vakare ir naktį, bet ir dienos metu. Žmonės skundžiasi, kad dienos metu daugiabučiuose namuose ar šalia, už kelių metrų individualiuose namuose ir kitur gyvenantys kaimynai kelia didžiulį triukšmą, šūkaudami, dainuodami, grodami muzikos instrumentais, visu garsu įjungia radiją ar televizorių. Tokiu būdu yra žalojama žmonių sveikata ir trikdoma ramybė. Nemaža dalis asmenų dirba naktimis, todėl miega ir ilsisi dieną, tačiau yra kaimynų, kurie neleidžia jiems to daryti, dainuodami, leisdami trankią muziką ar garsiai šūkaudami. Neapsikentę didžiulio triukšmo, kai kurie asmenys net griebiasi smurto prieš tokius triukšmautojus“, – rašoma įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas