Lietuvoje

2019.02.15 11:06

Iniciatyva „Žinau, ką renku“: kaip bendruomenės įsitraukia į rinkimų procesą?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.02.15 11:06

„Žinau, ką renku“ – tai nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.  

Politikos stebėseną projektas vydo nuo 2014 metų.

Penktadienio rytą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusios šios platformos koordinatorė teigė, kad idėja tokia, jog visų pirma tai apimamas bendravimas su kandidatais, klausimai politikams.

„Tam mes siūlome dvi formas – debatai, kurie vyks 58 savivaldybėse, tačiau yra ir virtuali platforma „Žinau, ką renku“, kur klausimus kandidatams galima užduoti ir virtualiai“, – kalbėjo iniciatyvos koordinatorės.

„Žinau, ką renku“ vienija net keletą šimtų žmonių visoje Lietuvoje, taip pat veikiama tinklo principu ir gana unikaliai.

„Jie ne tik organizuoja debatus, bet ir vyksta į mokyklas, įvairias organizacijas ir jau keli mėnesiai iki debatų kelia klausimus, kokio kandidato nori rinkėjai, vyksta diskusijos“, – organizatorės pasakojo apie iniciatyvos veiklą.

Gana svarbus akcentas, kad didžioji dalis savanorių – jauni žmonės. Nors statistika rodo, kad jauni žmonės nelabai domisi politika, tačiau šios idėjos vienas iš tikslų ir yra suteikti galimybę labiau domėtis, sekti politines aktualijas.

„Tai mūsų būdas, kaip tuos pačius jaunus žmones pakviesti aktyviau domėtis, tapti šios iniciatyvos organizatoriais bei įtraukti ir kitus jaunus žmones apie save. Matome, jog jaunimo domėjimasis politika po truputį keičiasi“, – sakė A. Diržinskaitė.

Plačiau apie iniciatyvą – LRT reportaže

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.