Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.15 09:33

G. Paluckas apie siekį sumažinti Seimo narių skaičių: tai politinės silpnaprotystės požymiai

ELTA 2019.02.15 09:33

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad valdančiųjų „valstiečių“ inicijuotas referendumas dėl Seimo narių mažinimo iki 121 yra populistinis ėjimas. Pasak jo, ,,valstiečių“ argumentas, kad sumažinus Seimo narių skaičių bus sutaupomi du milijonai eurų biudžete, yra absurdiškas. G. Paluckas tvirtina, kad norint sutaupyti galima biudžete sumažinti parlamentarų išlaidas bei padėjėjų skaičių, bet atsisakius dvidešimt Seimo narių, rizikuojama valstybės demokratijos principais. 

,,Panašu, kad tas referendumas bus. Sulauks nemažo visuomenės susidomėjimo. Man nerimą kelia diskusijos aplinka, kai mes kalbame, kodėl toks referendumas reikalingas. Pagrindinis argumentas, kad tai bus pigiau, bet tai pats blogiausias argumentas. Jeigu nori sumažinti Seimo išlaidas, biudžeto eilutėje paimk ir sumažink tais 15 proc., tais dviem milijonais. Čia nereikia jokio Seimo narių mažinimo“, - penktadienį ,,Žinių radijui“ sakė G. Paluckas. 

Pasak G. Palucko, sumažinus parlamentarų skaičių, sumažėtų ir Seimo priimamų sprendimų kokybė, nes, tvirtino jis, atsirastų prielaida lengviau susitarti ar daryti įtaką sau palankiems sprendimams.

,,Aš matau tam tikras grėsmes kaip demokratijos siaurinimas, mažesnis Seimo narių skaičius daro prielaidas lengviau susitarti ar paveikti sprendimus (...) Manau, kad mus ir politologus įvėlė į absurdišką diskusiją matuoti demokratiją eurais“, - teigė G. Paluckas

Ketvirtadienį Seime po pateikimo pritarta valdančiųjų „valstiečių“ inicijuojam referendumui dėl Seimo narių mažinimo iki 121. Iniciatyvos autoriai referendumą dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo planuoja rengti šių metų gegužės 12 d. - kartu su pirmuoju prezidento rinkimų turu.

Valdančiųjų teikiamo įstatymo projekto tikslas - pakeisti Konstitucijos 55 straipsnį ir taip sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121 parlamentaro. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai, inicijuodami projektą, argumentuoja, kad Seimo narių skaičių mažinti reikia dėl šalyje mažėjančio gyventojų skaičiaus. Pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, sumažinus parlamentarų skaičių būtų pasiektas našesnis darbas parlamente.

Tačiau jiems oponuojanti opozicija tvirtino, kad valdantieji užsiima tiesiog populizmu. 

Šiuo metu galiojantis Konstitucijos 55 straipsnis nustato, kad Seime turi būti 141 narys. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi