Lietuvoje

2019.02.15 07:07

Konstitucinis Teismas paskelbs sprendimą dėl dvigubos pilietybės referendumo rengimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.15 07:07

Konstitucinis Teismas penktadienį paskelbs nutarimą, ar referendumas dėl dvigubos pilietybės gali vykti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka. 

Konstitucinio Teismo išaiškinimo paprašė Seimas, kilus abejonėms, ar pertrauka nepažeistų asmenų lygiateisiškumo principo. 

Seimas referendumą planavo surengti gegužės 12 ir 26 dienomis, kartu su pirmuoju ir antruoju prezidento rinkimų turu. 

Referendume piliečių bus klausiama, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“. Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems tos šalies pilietybę. Konstitucinis Teismas nurodė, kad šią nuostatą galima keisti tik referendumu pakeitus Konstituciją. 

Referendumo su pertrauka šalininkai sako, kad tai padėtų pritraukti rinkėjų aktyvumą. Kritikai, kad toks balsavimas neleistų tinkamai įvertinti tautos valios, be to, asmenys, kurie balsuotų referendume antrąją jo dieną po dviejų savaičių, galėtų turėti daugiau informacijos apie vykdomą referendumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7