Lietuvoje

2019.02.14 22:28

Klaipėdoje prasidėjo Šviesų festivalis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.14 22:28

Ketvirtadienio vakarą Klaipėda nušvito įvairiaspalvėmis šviesos ir garso instaliacijomis. Prasidėjo visą savaitgalį truksiantis Šviesų festivalis. Dar gausesnę ir įspūdingesnę, nei pernai programą siūlantys organizatoriai sako, kad didžiulio susidomėjimo sulaukusį festivalį jau galima lyginti su Jūros švente.

Pagrindinį šių metų šviesų festivalio projektą „Širdis“ iki šiol pamatyti buvo galima tik Italijoje ir Ispanijoje. Tai darbas tos pačios italų kompanijos, kuri pernai festivalio žiūrovus sužavėjo įspūdingu, Baltijos šalyse nematytu projektu „Šimtmečio vartai“. Šiemet jis demonstruoja daugiau šiuolaikinių technologijų galimybių, papildytas vaizdo projekcijomis.

Iš viso festivalio programoje – daugiau nei 30 šviečiančių instaliacijų, išsibarsčiusių po visą senamiestį. Tai – skraidančios medūzos, šviečiantys, Italiją primenantys skalbiniai, senamiesčio gatvėmis plaukiojančios gondolos ir daugybė kitų įspūdingų projektų.

Manoma, kad pernai šviesų festivalį aplankė apie 50 tūkst. žmonių. Organizatoriai šį žiemos renginį jau pradeda lyginti su pagrindine vasaros Jūros švente.

„Matyt todėl, kad tai žiemos Jūros šventė savo masteliais – tiek turiniu, tiek žmonių kiekiu. Pagal visus turistinius rodiklius žmonių skaičius auga kiekvieną festivalį – tiek viešbučių užimtumo, tiek kavinių lankomumo. Visos turizmo agentūros organizuoja specialias ekskursijas į Klaipėdos regioną šiam savaitgaliui. Tai labai džiaugiamės, kad šitas festivalis tampa tradicija ne tik klaipėdiečiams, bet ir visai Lietuvai“, – džiūgavo Šviesų festivalio organizatorių atstovė Goda Giedraitytė.

Klaipėdos šviesų festivalio geografija pirmąkart išsiplėtė už miesto ribų – vienas projektas vyks kitapus Kuršių marių, Juodkrantėje – meninėmis šviesų instaliacijomis taps 12 Raganų kalno skulptūrų. Norintiems ten nuvykti, kelionė keltu ir specialiu autobusu nieko nekainuos.

Klaipėdoje į Šviesų festivalio renginius visuomeninis transportas taip pat veš nemokamai.

Plačiau apie tai – Astos Kažukauskienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt