Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.14 16:41

Paragvajuje atidarytas pirmasis Lietuvos garbės konsulatas

LRT.lt 2019.02.14 16:41

Vasario 12 dieną buvo atidarytas Lietuvos  garbės konsulatas Paragvajuje. Oficialiame atidaryme dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

„Šiandien žengiame kokybiškai naują dvišalių santykių tarp Lietuvos ir Paragvajaus žingsnį. Tikime, kad garbės konsulato atidarymas padės plėtoti santykius politikos, ekonomikos, turizmo, švietimo ir kitose srityje“, – sakė viceministras D. Skusevičius.

Garbės konsulatui vadovauja Walteris Ismachowiezas, Paragvajaus verslininkas, kurio šeima yra kilusi iš Lietuvos.

Pirmasis Lietuvos delegacijos vizitas į Paragvajų vyko vasario 11–13 dienomis. Jo metu Lietuvos atstovai susitiko su Paragvajaus užsienio reikalų ministru, industrijos ir komercijos ministre, vyko politinės užsienio reikalų ministerijų konsultacijos.

Aptartos dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos, abiejų valstybių užsienio politikos prioritetai, situacija regionuose, kitos aktualijos. Vizito metu pasirašytas susitarimas tarp Lietuvos ir Paragvajaus užsienių reikalų ministerijų dėl reguliarių politinių konsultacijų organizavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi