Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.14 10:45

Didinami Vilniaus universiteto akademinių darbuotojų atlyginimai

LRT.lt 2019.02.14 10:45

Gavus 5,5 mln. eurų valstybės dotaciją, bus didinami Vilniaus universiteto (VU) akademinių darbuotojų atlyginimai. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė VU Taryba, pritarusi rektoriaus komandos teikimui.  

Palyginti su 2017 m., vidutinis akademinių darbuotojų darbo užmokestis augo 38 proc. Iš viso, panaudojus tikslines valstybės dotacijas ir sutelkus vidinius universiteto išteklius, per dvejus metus tam skirta 11 mln. eurų.

„Akademinių darbuotojų sąlygų gerinimas yra strateginis visų VU valdymo organų uždavinys. Situacija per pastaruosius dvejus metus tikrai pagerėjo, bet šios problemos aktualumas dar niekur nedingo. Mokslas yra globalus, tad ir dėl talentų bei protų privalome gebėti konkuruoti bent jau mūsų regione. Kryptis gera, tačiau darysime viską, kad pokyčiai būtų dar spartesni ir labiau juntami“, – sako VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Nuo šiol profesorių ir vyriausiųjų mokslo darbuotojų atlygis sieks 2135 eurus, docentų ir vyresniųjų mokslo darbuotojų – 1686,65 euro.

Asistentai ir mokslo darbuotojai uždirbs 1345,05 euro, jaunesnieji asistentai ir jaunesnieji mokslo darbuotojai – 1067,50 euro.

Lektoriams, turintiems daktaro laipsnį, atlyginimas kils iki 1195 eurų. Lektoriai, neturintys mokslų daktaro laipsnio, uždirbs 960,75 euro.

Padidinus bazinius atlyginimus, smarkiai išaugs ir lėšos, skiriamos akademiniams darbuotojams skatinti už mokslo pasiekimus ir metinius strateginės veiklos rezultatus. Per pastaruosius dvejus metus tam skiriamos lėšos auga nuo 1,66 iki 3,7 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi