Lietuvoje

2019.02.14 10:52

R. Karbauskis nesijaudina dėl frakcijos mažėjimo: turime daugumą

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.02.14 10:52

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis nesureikšmina „valstiečių“ frakcijos nario Raimundo Martinėlio sprendimo prisijungti prie opozicinių konservatorių frakcijos. R. Karbauskio teigimu, nepaisant frakcijos sumažėjimo, valdantieji tebeturi daugumą parlamente.

„Šiuo atveju mes turime daugumą, ji yra neabejotina“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis, paklaustas, ką mano apie R. Martinėlio atsiskyrimą nuo „valstiečių“ frakcijos.

R. Karbauskis priminė, kad už 2019 m. biudžetą balsavo daugiau negu 80 parlamentarų.

Jis tvirtino pastebėjęs, kad R. Martinėlis pastaruoju metu Seime balsavo kitaip negu „valstiečių“ frakcija.

„Dėl R. Martinėlio pasitraukimo aš džiaugiuosi, kad žmogus, nebūdamas nei mūsų partijos nariu, nei mūsų rinkimų sąrašo nariu pats laimėjo rinkimus ir prisijungė prie mūsų frakcijos, kad jis ilgą laiką bendradarbiavo su frakcija, kad buvo jos narys. Tikrai mes tik dėkoti galime už tai, kad jis ilgą laiką veikė kartu. Kurį laiką, sakyčiau, tris mėnesius jis balsuoja kitaip negu frakcija, tik biudžeto klausimu jis balsavo „už“, – komentavo „valstiečių“ lyderis.

Anot R. Karbauskio, savivaldos rinkimuose Rokiškyje R. Martinėlio įsteigtas komitetas taps „valstiečių“ konkurentu, tad politiko sprendimas keisti frakciją, R. Karbauskio teigimu, nenustebino.

„Gal šiek tiek stebina, kad į konservatorių frakciją pereina“, – pažymėjo jis.

R. Karbauskis, kalbėdamas apie „valstiečių“ frakcijos mažėjimą, prognozavo, kad iš jos pasitraukusiųjų politikų, išskyrus Naglį Puteikį ir R. Martinėlį, laukia pražūtingas likimas, tai yra praras rinkėjų pasitikėjimą.

„Savanaudžių žmonių pasitaiko kiekvienoje partijoje. Mūsų frakcija yra labai, labai didelė ir dėl to tai matosi. Kita vertus, tie žmonės, kurie turi vienokių ar kitokių ambicijų, bet jų nepasiekė per tam tikrą laikotarpį, jie matyt ryžtasi daryti kažkokius sprendimus, kurie jiems atrodo naudingesni. Išskyrus R. Martinėlį ir N. Puteikį, visi tie žmonės, kurie pasitraukė, tikriausiai sulauks to paties likimo politikoje, kokio sulaukė visi iki šiol, tai yra jų rinkėjai tiesiog neberenka“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis neatsakė, ar turi žinių, kad iš LVŽS frakcijos galėtų pasitraukti dar daugiau jos narių.

Nuo Seimo kadencijos pradžios „valstiečių“ frakciją paliko arba iš jos buvo pašalinti septyni nariai: Bronislovas Matelis, Dovilė Šakalienė, Povilas Urbšys, Justas Džiugelis, N. Puteikis, Mindaugas Puidokas ir R. Martinėlis.

Pasitraukus R. Martinėliui „valstiečių“ frakcijoje Seime liks 51 parlamentaras. 

Viena iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderių Agnė Širinskienė tvirtina, kad nuoširdžiai džiaugiasi, jog R. Martinėlis pagaliau surado save. Blogų žodžių apie buvusį frakcijos narį politikė neranda ir teigia, kad pastarąją savaitę jau trečio nario netekusios LVŽS frakcijos darbas nenukentės. 

„Mes tikrai sveikiname, kada žmogus pagaliau suranda save ir įprasmina. Tikrai tai buvo puikus frakcijos narys ir, manau, kad jis ir kitur dirbs puikiai“, – Eltai sakė A. Širinskienė. Pasak jos, ketvirtadienį deklaruotas R. Martinėlio sprendimas nebuvo netikėtas, nes, sakė „valstietė“, politikas jau kurį laiką kalbėjo apie pasitraukimą iš frakcijos, o ir savo politinių siekių savivaldoje su LVŽS nederino. 

„Apie Martinėlį negaliu nė vieno blogo žodžio pasakyti, galiu tik pasidžiaugti, kad jis eina į frakciją, su kuria mato prasmę dirbti. Gerai, kad žmogus surado save. Aš manau, kad kiekvienam Seimo nariui reikia būti ten, kur jis gerai jaučiasi ir kur turi bendraminčių“, – apibendrino politikė.