Lietuvoje

2013.09.03 15:18

A. Ažubalis įspėja dar nemegzti diplomatinių santykių su Kuba

ELTA2013.09.03 15:18

Buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis skeptiškai vertina Vyriausybės ketinimus 2013 m. rugsėjo 4 d. pritarti Lietuvos Respublikos diplomatinių santykių užmezgimui su Kubos Respublika.

Buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis skeptiškai vertina Vyriausybės ketinimus 2013 m. rugsėjo 4 d. pritarti Lietuvos Respublikos diplomatinių santykių užmezgimui su Kubos Respublika.

Jo teigimu šiuo metu yra netinkamas metas šia kryptimi plėsti diplomatinius ryšius.

„Būtent dabar, kai įsibėgėja Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai (ES), kai siekiame rodyti pavyzdį ir telkti ES valstybes grynai vertybiniam apsisprendimui dėl suartėjimo su Rytų partnerystės šalimis, valdantieji pasišovė susidraugauti su režimu, kurį „Freedom House“ ir kitos pasaulinės žmogaus teisių organizacijos pripažįsta viena nelaisviausių ir represyviausių komunistinių diktatūrų pasaulyje“, – teigė A. Ažubalis.

Pasak parlamentaro, šis be gilesnių apmąstymų ir platesnių tarpžinybinių konsultacijų Užsienio reikalų ministerijos inicijuotas žingsnis neprisidės ir prie santykių su strateginiais saugumo partneriais JAV gilinimo, o juk būtent tam buvo skirtas praėjusios savaitės Prezidentės susitikimas su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vadovybe.

„Tarptautinė sistema išgyvena regioninių įtampų ir nerimo laikotarpį. Šiame kontekste mums labai svarbus Baltijos valstybių vadovų vizito JAV metu sulauktas išskirtinis amerikiečių Prezidento ir viceprezidento dėmesys šiam regionui. JAV vadovybė parodė, kad, atsakydami į geopolitinio netikrumo būseną, mūsų partneriai nenusisuka ir išlaiko suinteresuotumą Šiaurės-Baltijos valstybių regiono poreikiais. O koks Lietuvos atsakas? Kaip tyčia, vos už keleto dienų pritardami santykių su Kuba užmezgimui, valdantieji parodo, kad patys sukasi priešinga kryptimi. Tolyn nuo demokratinių vertybių ir artyn to, ką dabartinė Vyriausybė naiviai vadina pragmatiškumu“, – pabrėžė buvęs ministras.

ELTA primena, kad dabartinis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, jog diplomatiniai santykiai su Kuba yra būtini Lietuvos valstybės interesams, nes Lietuva iki šiol buvo vienintelė Europos Sąjungos (ES) valstybė, kuri tokių santykių dar nebuvo užmezgusi.

„Mes negalime likti vienintele ES šalimi, kaip dažnai būna, „protingesne už kitas“, ir likti šių procesų šone“, – kalbėjo ministras.

L. Linkevičius sakė, jog Kuba yra svarbi Lietuvai šalis, nes kasmet šioje valstybėje apsilanko nemažai turistų iš Lietuvos, o nuo šių metų vasario Kuba pirmininkauja Lotynų Amerikos ir Karibų baseino šalių regionui.

Vyriausybė diplomatinių santykių užmezgimui su Kuba turėtų pritarti trečiadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.