Lietuvoje

2019.02.13 15:34

Pasitraukęs ugniagesių vadas sako, kad ministras jį nuolat nepagrįstai juodino

BNS 2019.02.13 15:34

Po vidaus reikalų ministro spaudimo pasitraukti iš pareigų nusprendęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius sako, kad jam mesti priekaištai yra nepagrįsti.

Viešame pareiškime K. Lukošius teigia visą vadovavimo laikotarpį jautęs ministro Eimučio Misiūno nuolatinį spaudimą ir nepagrįstą jo veiklos politizavimą bei juodinimą.

„Buvau neparankus asmuo ministrui, todėl mano pareigose jau daugiau nei metai buvo norima matyti kitą – sau palankesnį – asmenį“, – teigia K. Lukošius.

Ministro bandymus atstatydinti iš pareigų jis pavadino „ilgai brandinta ir kruopščiai planuota vidaus reikalų ministro politikavimo išraiška, kuria dangstomas realios situacijos nesuvokimas ir negebėjimas priimti ugniagesių gelbėtojų tarnybai reikalingų sprendimų“.

„Apgailestaudamas turiu įspėti, kad ministro politikavimas gali turėti neigiamų pasekmių ugniagesių gelbėtojų tarnybų veiklai ir Lietuvos žmonių saugumo užtikrinimui“, – teigia K. Lukošius.

Jo teigimu, kopėčių nuomos sutarties pratęsimas tebuvo naudojamas kaip įrankis jį atleisti.

Jis teigia, kad sprendimą dėl autokopėčių nuomos Vidaus reikalų ministerija ir Viešųjų pirkimų tarnyba žinojo dar gerokai prieš pratęsiant sutartį ir jam neprieštaravo, tačiau šio klausimo nesprendė ir vengė atsakomybės šiuo klausimu.

Vieša pareiškimą K. Lukošius išplatino netrukus po to, kai Vyriausybė atleido jį šalių susitarimu. 

Projektą teikęs E. Misiūnas anksčiau siekė atleisti K. Lukošių už tarnybinius pažeidimus. Antradienį BNS jis informavo, kad K. Lukošius šalių sutarimu atleidžiamas pasiekus kompromisą.

Vyriausybės trečiadienio posėdžio darbotvarkėje buvo įregistruotas ir siūlymas skirti K. Lukošiui tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos, ją ministras posėdyje sušvelnino pasiūlęs skirti K. Lukošiui griežtą papeikimą. Tam Vyriausybė pritarė. 

K. Lukošius sakė svarstantis galimybę skųsti šią nuobaudą.