Lietuvoje

2019.02.13 17:05

Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras J. Beinortas

ELTA 2019.02.13 17:05

Netekome Nepriklausomybės Akto signataro, politikos ir visuomenės veikėjo Juliaus Beinorto.

Nuoširdžią užuojautą artimiesiems Seimo ir savo vardu reiškia Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis 

„Valstybės Nepriklausomybės pradžioje tokių žmonių, kaip Julius Beinortas, labai reikėjo. Tai šviesus, aukštos kultūros patriotas ir idealistas, vertinęs civilizuotas derybas. Ne veltui prieš beveik metus už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą jam buvo įteiktas G. Petkevičiaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Dėkojame Juliui Beinortui už jo indėlį į mūsų laisvę“, – sako parlamento vadovas.

J. Beinortas gimė 1943 m. vasario 11 d. Kačiuškiuose, Grinkiškio valsčiuje, Radviliškio rajone.

1959 m. baigė Grinkiškio vidurinę mokyklą, 1965 m. baigė Kauno politechnikos institutą.

1959–1961 m. – Kauno gamyklos „Bitukas“ darbininkas, 1965 m. - Latvijos Lyvanų stiklo fabriko meistras, 1967–1990 m. – Panevėžio gamyklos „Ekranas“ meistras, biuro viršininkas, cecho viršininkas, gamybos viršininko pavaduotojas. 1990–1992 m. – LTSR Aukščiausiosios tarybos deputatas, 1996–2000 m. ir 1992–1996 m. – Seimo narys.

1996–2000 m. – Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, 2000 m. – pirmininkas. 1992–2000 m. – Lietuvos delegacijos Baltijos Asamblėjoje narys, kelis kartus Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas. 1997-2000 m. - Pabėgėlių reikalų tarybos pirmininkas. 2000-2002 m. dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, 2002-2008 m. dirbo valstybinėje darbo inspekcijoje Panevėžyje. Vėliau pensininkas. 

J. Beinortas buvo turistinių-kraštotyrinių akcijų organizatorius, vienas iš Sąjūdžio Panevėžio rėmimo grupės steigėjų, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Steigiamojo suvažiavimo delegatas, Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys.

Užuojautą pareiškė šalies vadovai

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis vyriausybės vardu reiškė užuojautą dėl Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro J. Beinorto mirties. 

„Netekome Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, buvusio Seimo nario, visuomenės veikėjo, kuris galvojo apie Lietuvą ir nuoširdžiai dirbo jos labui. Istorijos atmintyje išliks šviesaus atminimo J. Beinorto nuopelnai ir darbai atkuriant bei įtvirtinant mūsų nepriklausomą valstybę, skleidžiant kilnias idėjas tiek Sąjūdžio veikloje, tiek nuosekliai rūpinantis Panevėžio krašto ir jo žmonių gerove“, – sakė S. Skvernelis.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio artimiesiems, bičiuliams, bendražygiams ir visiems jį pažinojusiems. Linkiu stiprybės šią sunkią netekties valandą“, –  rašoma Vyriausybės vadovo užuojautoje. 

Seimo pirmininkas Viktorias Pranckietis taip pat pareiškė užuojautą.

„Valstybės nepriklausomybės pradžioje tokių žmonių, kaip Julius Beinortas, labai reikėjo. Tai šviesus, aukštos kultūros patriotas ir idealistas, vertinęs civilizuotas derybas. Ne veltui prieš beveik metus už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą jam buvo įteiktas G. Petkevičiaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Dėkojame Juliui Beinortui už jo indėlį į mūsų laisvę,“ – sako parlamento vadovas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad signataras atmintyje išliks kaip šviesi ir tauri asmenybė.

„Nuoširdus Lietuvos patriotas, be dvejonių stojęs į Sąjūdžio kelią ir savo pavyzdžiu įkvėpęs kitus Panevėžio krašto žmones, J. Beinortas išliks mūsų atmintyje, kaip šviesi ir tauri asmenybė“, – rašoma prezidentės užuojautoje.

Politikos ir visuomenės veikėjo J. Beinorto nuopelnai puoselėjant parlamentarizmo tradicijas, skatinant pilietiškumą ir demokratiją įvertinti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.  

Šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą J. Beinorto artimiesiems ir bendražygiams.