Lietuvoje

2019.02.13 15:37

Vyriausybė iš pareigų atleido ugniagesių vadovą K. Lukošių

BNS2019.02.13 15:37

Vyriausybė trečiadienį atleido iš pareigų ugniagesių vadovą Kęstuti Lukošių.

Dvejus metus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) vadovavusį K. Lukošių Vyriausybė atleido nuo trečiadienio šalių sutarimu. Jam bus išmokėta dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka ir kompensacija už nepanaudotas atostogas.

Projektą teikęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas anksčiau siekė atleisti K. Lukošių už tarnybinius pažeidimus. Antradienį BNS jis informavo, kad K. Lukošius šalių sutarimu atleidžiamas pasiekus kompromisą.

Vyriausybės trečiadienio posėdžio darbotvarkėje įregistruotas ir dar vienas siūlymas skirti K. Lukošiui tarnybinę nuobaudą. E. Misiūnas sakė, kad atleidus K. Lukošiu kitu pagrindu, jis sutiktų siūlyti švelnesnę tarnybinę nuobaudą – papeikimą. Klausimas dėl nuobaudos K. Lukošiui kol kas nesvarstytas.

Ministras pernai lapkritį siūlė vyriausybei skirti K. Lukošiui papeikimą dėl nustatytų interesų derinimo pažeidimų, tačiau Ministrų kabinetas tokį prašymą atmetė.

Vėliau nustačius viešųjų pirkimų pažeidimų E. Misiūnas pasiūlė skirti K. Lukošiui griežtesnę tarnybinę nuobaudą - atleidimą. Vyriausybė praėjusią savaitę klausimą dėl K. Lukošiaus atidėjo ir paprašė teisininkų išvados. Vyriausybės teisės ekspertai pateikė atsakymą, kad siūlymas atleisti PAGD vadovą neatitinka teisės aktų.

K. Lukošių pareigose laikinai pakeisti turėtų jo pavaduotojas Mindaugas Kanapickas. E. Misiūnas sako, kad naujojo vadovo bus ieškoma iš statutinių tarnybų. PAGD vadovą skiria vyriausybė vidaus reikalų ministro siūlymu.

K. Lukošius pareigas palieka po kelių jam nepalankių tarnybinių tyrimų, nustačiusių pažeidimus dėl viešųjų ir privačių interesų deklaravimo, taip pat vykdant viešuosius pirkimus. Anot E. Misiūno, esminis priekaištas K. Lukošiui, jog šis, "pažeisdamas penkis teisės aktus", pasirašė 2 mln. eurų vertės sutartis dėl penkių dešimties metų senumo automobilinių kopėčių nuomos.

Pats K. Lukošius trečiadienį vyriausybės posėdyje nedalyvavo.

„Tikrai buvo informuotas, kad galėtų atvykti, išsakyti savo požiūrį, bet dėl man nežinomų priežasčių direktorius neatvyko“, – sakė E. Misiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.