Lietuvoje

2019.02.13 16:32

Rekordinė kontrabanda Lietuvoje: 1,5 tonos hašišo, kurios vertė juodojoje rinkoje siektų 20 mln. eurų

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.02.13 16:32

Trečiadienio rytą šalies pareigūnai pranešė, kad specialios ir slaptos operacijos metu sulaikytas rekordinis Lietuvos istorijoje kiekis narkotinių medžiagų, kurias kontrabandos būdu buvo ketinama gabenti per Lietuvos Respublikos teritoriją į Rusijos Federaciją.  

Pareigūnų teigimu, sulaikytas narkotikų kiekis yra skaičiuojamas tonomis. Anot policijos generalinio komisaro Lino Pernavo, sulaikytas narkotikų kiekis – 1,5 tonos hašišo.

Nelegalioje rinkoje toks narkotikų kiekis preliminariai galėjo būti įsigytas už 1,5 mln. eurų, o juodojoje rinkoje jo vertė būtų ne mažesnė kaip 20 mln. eurų.

„Tai ilgalaikis, kruopštus ir ypatingo slaptumo bendras policijos ir prokuratūros tyrimas, kurio metu mums pavyko nustatyti tarptautinį tinklą, kuris užsiėmė labai didelio narkotinių medžiagų kiekio gabenimu, kurios maršrutas buvo iš Maroko į Rusiją. Lietuva buvo pasirinkta kaip tranzitinė šalis“, – spaudos konferencijoje sakė L. Pernavas.

Tarp sulaikytų įtariamųjų yra ir Lietuvos piliečių, generalinio komisaro teigimu, jie žinomi pareigūnams.

Narkotikai buvo slepiami vilkike. E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Anot komisaro, tyrimo metu surinkti išsamūs duomenys apie kontrabandos vykdytojus ir organizatorius.

„Sulaikyti trys asmenys, du iš jų yra Lietuvos piliečiai, vienas baltarusis. Lietuviai pareigūnams yra puikiai žinomi, jie priklauso organizuotai nusikalstamai grupuotei. Vienas iš sulaikytųjų – ilgą laiką dirbo logistinėje kompanijoje, kuri, mūsų manymu, buvo kaip priedanga narkotinių medžiagų gabenimui iš Ispanijos, Šiaurės Afrikos“, – sakė L. Pernavas.

Nusikaltėliai narkotines medžiagas gabeno pasitelkę vilkikus ir specialiai juos perdarę: transporto priemonėje buvo įrengta slėptuvė, vilkike buvo mineralinio vandens krovinys, o dugne įrengtoje slėptuvėje ir buvo paslėptas hašišas.

Sulaikyto narkotinių medžiagų krovinys siekia 1,5 tonos. Policijos nuotr.

„Kratų metu buvo rasta dar keletas puspriekabių su įrengtomis slėptuvėmis, išimti telefonai, ryšio blokavimo įranga, daug kitų daiktų ir informacijos, kuri bus reikšminga tyrimui. Hašišas nėra ta medžiaga, kuri yra populiari Lietuvoje. Mūsų šalis naudojama kaip tranzitinė šalis, o narkotikai keliauja dažniausiai į tokius miestus kaip Maskva ar Sankt Peterburgas“, – sakė generalinis komisaras.

Anot jo, tyrime figūruojanti logistikos įmonė – viena didesnių šalyje.

Sulaikytas vienas lietuvis yra minėtos įmonės vadovas.