Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.13 10:41

Įtampa tarp R. Karbauskio ir M. Puidoko: prakalbo apie partijos lyderio spaudimą šeimai

BNS 2019.02.13 10:41

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis neigia daręs spaudimą Mindaugo Puidoko šeimos nariams ir teigia, kad pati šeima reiškė susirūpinimą dėl parlamentaro būsenos.

„Susirūpinusi ir jo šeima jo situacija, jo būsena. Ir atitinkamai tas melas, kurį jis skleidžia šituo momentu ir apie frakciją, ir apie mano požiūrį, jis tiesiog melas“, – trečiadienį Žinių radijui sakė R. Karbauskis.

M. Puidokas „Lietuvos ryto“ televizijai antradienį teigė, kad R. Karbauskis darė spaudimą jo šeimai, konkrečiai – žmonai. 

„Jie (R. Karbauskis ir Agnė Širinskienė – BNS) siekia bet kokia kaina paversti mane neadekvačiu asmeniu, kuris negeba logiškai mąstyti ir priimti sprendimų. Man liūdna kad taip elgiamasi. Norėčiau pakilti aukščiau visokių asmeniškumų. (...) Iš tikrųjų buvo daromas didžiulis tiesioginis spaudimas mano šeimos nariams, mano žmonai, įvairiomis priemonėmis“, – kalbėjo M. Puidokas.

Parlamentaras patvirtino, kad spaudimą darė pats R. Karbauskis.

„R. Karbauskis tiesiogiai ir per mano artimus žmones. Kai sudaromas įspūdis, dėl mano veiklos man grės apkalta, teismai ir kiti dalykai, tai aš pavadinčiau netiesioginiais grasinimais.  Jei kažkokie iškyla neaiškumai, visų pirma reiktų kreiptis į mane patį, o ne skambinti ir rašyti mano šeimos nariams“, – teigė buvęs „valstietis“.

R. Karbauskis sako prašantis leidimo paviešinti jo pokalbius su M. Puidoko su šeimos nariais.

„Šiandien aš į jį kreipiausi, kad jis leistų paviešinti susirašinėjimą su jo šeima, kuriame šeima reiškia susirūpinimą jo sveikata, jo būsena“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis tvirtino, kad M. Puidokas dvejus su pusę metų balsavo, teikė siūlymus drauge su kolegomis, o per porą pastarųjų mėnesių smarkiai pasikeitė.

Jis teigia, kad bendravo su M. Puidoko šeimos nariais, nes bandė ieškoti paaiškinimo, kas vyksta su M. Puidoku. „Valstiečių“ lyderis sako, kad susirašinėjimas su M. Puidoko artimaisiais parodo, kad jie yra susirūpinę.

„Aš apie tai nenorėjau šnekėt, bet jis mane apkaltino tuo, kad aš dariau spaudimą neva jo šeimos nariams, tai dabar mano prašymas yra leisti paviešint, kad visiškai aiškiai parodyt, jog tai ne mano vieno kažkoks sumanymas jį pažemint“, – sakė R. Karbauskis.

Tuo metu M. Puidokas paragino R. Karbauskį kartu pasitikrinti sveikatą pas profesionalius medikus ir jų išvadas visuomenei pateikti viešai.

„Neturiu ko slėpti, man labai paprasta tą padaryti, esu jaunas, sportiškas, viskas tikrai gerai su manimi. Norėtųsi, kad rinkėjas žinotų, kad ir tie, kuriems meta tokius kaltinimus ir su tais, kurie kaltina yra viskas tvarkoje“, – antradienį Lietuvos ryto televizijai kalbėjo parlamentaras.

Antradienį M. Puidokas buvo pašalintas iš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos, kai prieš tai paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose ir stabdantis narystę LVŽS. 

LVŽS lyderis teigė, kad per artimiausią partijos tarybos posėdį bus sprendžiama ir dėl M. Puidoko pašalinimo iš partijos, nes įstatai esą nenumato galimybės stabdyti narystės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi