Lietuvoje

2019.02.12 15:57

Lenkijos Seimo vicepirmininkė: tikimės, kad Lietuva ras sprendimų dėl Lietuvos lenkų švietimo

LRT.lt 2019.02.12 15:57

„Tikimės, kad Lietuvos Seimas ras sprendimų dėl (Lietuvos – LRT.lt) lenkų švietimo, lenkų kalbos naudojimo, žemės grąžinimo ir Tautinių mažumų įstatymo“, – antradienį Varšuvoje žurnalistams sake Lenkijos Seimo vicepirmininkė Beata Mazurek, rašo „Polskie radio“.

Antradienį Varšuvoje vyko Lietuvos ir Lenkijos parlamentarų susitikimas, kurio metu buvo kalbama apie dvišalius santykius, regiono saugumą, abiejų šalių ekonominį, kultūrinį, mokslinį bendradarbiavimą bei apie Lietuvos lenkų padėtį.

Lenkijos delegacijai vadovavo B. Mazurek, Lietuvos – Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

„Manome, kad (susitikimas – LRT.lt) padės gerinti lenkų ir lietuvių santykius, bet visų pirma padės išspręsti Lietuvoje gyvenančių lenkų problemas“, – sakė B. Mazurek.

Ji pabrėžė, kad Lenkiją ir Lietuvą sieja „platus ir išsamus bendradarbiavimo tinklas“, Europos Sąjunga ir NATO. Be to, anot jos, NATO rėmuose abi šalys „nenori būti tik pasyviomis ir nedrąsiomis Aljanso narėmis“.

„Atvirkščiai, buvome vieni iš Rytų flango atsiradimo NATO iniciatorių ir advokatų, kas labai erzina mūsų Rytų kaimyną“, – sakė B. Mazurek.

Savo ruožtu A. Nekrošius pasidžiaugė, kad Lietuva ir Lenkija „svarbiausiais momentais“ yra kartu. Anot jo, Lenkija yra artimiausia Lietuvos strateginė partnerė.

„Jaučiame didelį solidarumo, bendrumo ir bendros pagarbos poreikį, o bendri tikslai tik dar labiau mus sustiprina“, – sakė A. Nekrošius.

Pasak jo, tarp tų bendrų tikslų yra saugumas, švietimas ir energetika.

„Šiandien galime didžiuotis aktyviu lietuvių ir lenkų dialogu ir bendrais darbais“, – sakė Lietuvos Seimo vicepirmininkas.

Jis pabrėžė, kad Lietuva nori dar glaudesnio dialogo su Lenkija, „paremto pagarba ir racionaliais argumentais“.

LRT.lt primena, kad tai pirmasis Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato Parlamentinės Asamblėjos delegacijų posėdis po 10 metų pertraukos.

Paskutinis toks posėdis buvo surengtas 2009 metų gegužę. Šios Asamblėjos metu buvo planuojama įvertinti, kas padaryta įgyvendinant draugiškų santykių sutartį ir nustatyti tikslus tolesniam dialogui.