Lietuvoje

2019.02.12 12:23

Seimui teikiamas socialinį dialogą skatinsiantis įstatymas

BNS2019.02.12 12:23

Seimui antradienį pristatomas Socialinio dialogo skatinimo įstatymo projektas, turintis paskatinti profesinių sąjungų veiklą.

„Valstiečių“ Tomo Tomilino, Vytauto Bako, Aušros Papirtienės ir Gedimino Vasiliausko iniciatyva parengtu teisės aktu visų pirma siekiama pagyvinti aukščiausiu - nacionaliniu, šakos ir teritoriniu lygmeniu veikiančių profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų socialinį dialogą, kolektyvinių sutarčių sudarymą.

Anot įstatymo rengėjų,nauja tvarka „suteiks priemones geriau derinti darbo našumo ir darbo užmokesčio augimo tempus, taip bus stiprinamas verslo konkurencingumas, sudarytos palankesnės sąlygos darbo našumui augti, pagerės socialiai atsakingas darbdavių ir darbuotojų bendradarbiavimas“.

Socialinio dialogo dalyviams galėtų būti taikoma valstybės parama: mokesčių, rinkliavų lengvatos, skatinamieji balai viešuosiuose pirkimuose ir paramos projektuose, finansinės paramos priemonės, administracinių paslaugų, mokymų ir konsultacijų teikimas, papildomos garantijos darbuotojų ir darbdavių atstovams.

Socialinių partnerių pageidavimu valstybės ir savivaldybių teisės aktai ateityje turėtų būti vertinami dėl poveikio galiojančioms kolektyvinėms sutartims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt