Lietuvoje

2019.02.12 12:49

Vos oficialiai kandidatu tapęs S. Skvernelis sulaukė „riebios aukos“: iš LVŽS – 50 tūkst. eurų

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.02.12 12:49

Premjeras Saulius Skvernelis, pirmadienį oficialiai registravęsis kaip kandidatas į prezidentus, pradėjo kaupti ir aukas rinkimų kampanijai.  

Antradienį oficialioje S. Skvernelio anketoje VRK figūravo įspūdinga pinigų suma – į aukotojų gretas stojusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kandidatui paaukojo 50 tūkst. eurų.

Pasipildęs rinkimų kampanijos sąskaitą tokia pinigų suma, S. Skvernelis šoktelėjo į lyderių gretas pagal surinktų aukų sumą.

Tiesa, premjeras oficialiai yra sulaukęs tik „valstiečių“ partijos piniginės paramos. Kol kas apie kitus fizinius asmenis, kurie būtų parėmę S. Skvernelį, VRK svetainėje duomenų nėra, taip pat ir apie atmestas bei nepatvirtintas aukas.

LRT.lt primena, kad S. Skverneliui pasiskelbus apie planus dalyvauti gegužę vykstančiuose prezidento rinkimuose, jo kandidatūrą iškėlė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Sąskaitose – ir tūkstančiai, ir vos keliolika eurų

LRT.lt dar sausio pradžioje rašė apie tai, kiek kandidatams jau pavyko sukaupti rinkiminių lėšų savo sąskaitose.

Naujausiais duomenimis, daugiausiai aukotojų pinigų sulaukia favoritai – Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Ekonomisto sąskaitoje – 20 411 eurų, buvusios finansų ministrės I. Šimonytės rinkimų piniginėje – beveik 32 tūkst. eurų.

Tiesa, šių kandidatų nepriimtos aukos taip pat siekia įspūdingas sumas – G. Nausėdos anketoje nurodoma 932 eurai, I. Šimonytės net 5295 eurai. 

Savo ruožtu Arvydo Juozaičių aukų krepšelyje – kiek daugiau nei 12 tūkst, eurų, kandidatas taip pat atsisakė beveik 700 eurų paramos.

Naujausiais duomenimis, liberalas Petras Auštrevičius savo rinkimų piniginėje sukaupė 656 eurus, iš kurių daugiausia panaudojo asmenines lėšas.

Kuklius skaičius iš savo aukotojų pateikė kandidatas į prezidentus Naglis Puteikis, VRK sistemoje nurodęs, jog sukaupė 12 eurų.

Kitas kandidatas, Alfonsas Butė, apie gautas aukas kol kas VRK neinformavo. To nepadarė ir Raimonda Daunienė, Vitas Gaudiškis, Kazimieras Juraitis, Valentinas Mazuronis.

Kaip rašė portalas LRT.lt, kandidatai į prezidentus rinkimų kampanijai gali išleisti iki 1,1 mln. eurų, gautų iš įvairių šaltinių: politinės partijos, fizinių asmenų aukų, asmeninių lėšų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.