Lietuvoje

2019.02.12 16:35

Kretingiškių košmaras: turėjo įrodinėti, kad neskriaudžia savo vaikų – sieks prisiteisti 120 tūkst. eurų

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, LRT RADIJAS2019.02.12 16:35

Klaipėdos teismas nusprendė atidėti posėdį dėl neturtinės žalos atlyginimo kretingiškių šeimai, iš kurios daugiau nei pusmečiui neteisėtai buvo paimti du mažamečiai vaikai. Posėdis atidėtas, nes pusėms nepavyko susitarti dėl taikos sutarties. Pasak šeimai atstovaujančio advokato Aliaus Galmino, siekiama neturtinės žalos atlyginimo iš savivaldybės.

120 tūkstančių eurų – tiek iš Kretingos rajono savivaldybės priteisti reikalauja kretingiškių šeima, daugiau nei pusmetį turėjusi įrodinėti, kad neskriaudžia savo vaikų. 6 metų jų sūnus buvo paimtas iš darželio, auklėtojai pastebėjus keletą kraujosrūvų.

Jaunesnysis – 2 metukų berniukas – paimtas iš namų kitą dieną, nors jokių smurto žymių ant jo kūno nebuvo.

Motina pateikė medicinines pažymas, kad vyresnėlis serga liga, kurios vienas iš požymių – savęs žalojimas. Tačiau, vaikai šeimai sugrąžinti tik po septynių mėnesių, nutraukus ikiteisminį tyrimą.

„Vienareikšmiškai buvo tiek vaikų teisių pažeidimai, tiek tėvų teisės pažeistos. Vaikai buvo iš šeimos paimti visiškai nepagrįstai, 7 mėnesius vaikai buvo paimti iš tėvų, būtent už tuos neteisėtus veiksmus turi atlyginti padarytą žalą“, – sakė advokatas A. Galminas. 

Antradienį susitarti teismo salėje dėl taikos sutarties nepavyko. Į procesą, kaip vieną iš šalių, nutarta įtraukti valstybę, todėl bylos nagrinėjimas atidėtas iki balandžio.

Kretingos rajono savivaldybės prašymu byla nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.