Lietuvoje

2019.02.12 10:12

M. Puidokas pašalintas iš „valstiečių“ frakcijos

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.02.12 10:12

Apie norą siekti prezidento posto pranešęs Mindaugas Puidokas sustabdė narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų ir valstiečių sąjungoje (LVŽS), tačiau antradienį „valstiečiai“ paskelbė dar vieną žinią – politikas šalinamas ir iš parlamentinės frakcijos. Apie tai žurnalistams išėjęs iš frakcijos posėdžio pranešė pats M. Puidokas.  

Tam, kad M. Puidokas būtų pašalintas iš frakcijos, pritarė 38 iš 43 balsavusių LVŽS frakcijos narių.

Dėl M. Puidoko šalinimo iš „valstiečių“ frakcijos buvo balsuojama slaptu balsavimu. Kaip žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, taip užsitikrinama, kad parlamentarai balsuodami išreiškia savo, o ne kieno nors padiktuotą nuomonę. „Kadangi esu ne frakcijos narys, balsuoti negaliu, todėl išėjau iš posėdžio“, – sakė V. Pranckietis, pridurdamas, kad balsuoti slapta pasiūlė LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

 Paklaustas, kaip vertina dėl M. Puidoko susidariusią situaciją, parlamento vadovas sakė, kad būtų keista jei viena partija turėtų du kandidatus į prezidentus. Pats norėjęs kandidatuoti prezidento rinkimuose V. Pranckietis sakė priėmęs partijos sprendimą, kad jos kandidatu šalies vadovo rinkimuose turi būti premjeras Saulius Skvernelis. Seimo pirmininkas kalbėjo, kad šiuo metu partija turi suteikti visą pagalbą iškeltajam kandidatui.

Trauktis savo noru nenorėjo

Po frakcijos posėdžio M. Puidokas žurnalistams sakė, kad savo noru iš frakcijos trauktis neketino, nes tai esą išduotų savo rinkėjus: „Aš atėjau su šia programa, su šia frakcija. Išsakiau vienintelį norą, kad būtų vykdomi mūsų pažadai ir įsipareigojimai žmonėms.“

Jis teigė, kad su frakcijos nariais buvo „daug ir intensyviai“ dirbama, kad balsavimo rezultatai būtų būtent tokie. Tiesa, jis pasidžiaugė, kad frakcijoje atsirado žmonių nenorėjusių jo pašalinimo. 

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis pirmadienį portalui LRT.lt komentuodamas M. Puidoko sprendimą siekti prezidento posto kalbėjo, kad M. Puidokas turi problemų su sveikata ir nėra toks žmogus, koks buvo prieš keletą mėnesių. Paklaustas apie tai antradienį M. Puidokas tokius dabar jau buvusio partijos kolegos lyderio žodžius lygino su Tarybų Sąjunga, kuomet valdžią kritikavę žmonės, pasak jo, buvo vadinami psichiniais ligoniais. 

R. Karbauskis: siekiama kenkti partijos kandidatui

Pats „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis sakė, kad M. Puidokas iš frakcijos buvo pašalintas pagal frakcijos veiklos aprašą, mat Seimo statute tokia galimybė nenumatyta. „Jis neturi sutikti išeiti, čia yra procedūra, kuria priiminėjimas sprendimas pašalinti. Yra mūsų pačių frakcijos tvarka, numatyta statute, kad tokia tvarka nustatoma“,  – sakė R. Karbauskis.

Anot jo, su narystės frakcijoje netekimu M. Puidokas neteks ir kitų pareigų, į kurias buvo deleguotas „valstiečių“: jis bus pakeistas NATO Parlamentinės asamblėjos delegacijoje, taip pat neteks Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo pareigų. Bus keliamas ir ar Mišrios Seimo narių grupės, kuriai nuo šiol priklausys M. Puidokas, nariai gali dirbti Užsienio reikalų komitete.

„Jo sprendimai prieštarauja ir mūsų partijos, ir frakcijos nuostatoms ir sprendimams. Vakar viešojoje erdvėje buvo pasakyta labai daug netiesos apie tai, kad jis neva kūrė mūsų programą, darė kitus sprendimus. Kolegos jam labai aiškiai priminė, kad tie pasakymai su tiesa nieko bendro neturi“, – sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad M. Puidokas pasirinko taktiką kenkti partijos kandidatui prezidento rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt