Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.11 14:18

V. Pranckiečio atkirtis R. Karbauskiui: man nereikia ieškoti ypatingos vietos

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.02.11 14:18

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui sukritikavus Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyvą po prezidentės ir premjero kivirčo susitikti su valstybes vadove, pats parlamento vadovas tvirtina, kad taip elgtis yra jo pareiga.  

„Pirmiausia, premjerui nereikia tarpininkų bendraujant su prezidente. Aš manau, kad šiuo atveju Seimo pirmininkas tiesiog ieško pozicijos, kurioj jis galėtų atrodyti svarbus ir reikalingas“, – tvirtino R. Karbauskis, vertindamas V. Pranckiečio iniciatyvą susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite po to, kai ji atmetė premjero Sauliaus Skvernelio teiktą Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministrus.

Pirmadienį su prezidente susitikęs Seimo pirmininkas V. Pranckietis minėtų R. Karbauskio žodžių plačiai nekomentavo, tačiau pažymėjo, kad jis, kaip parlamento vadovas, turi svarbius įsipareigojimus.

„Man nereikia ieškoti labai ypatingos vietos ir kažkokio savo atradimo. Aš esu Seimo pirmininkas ir aš turiu tam tikrų įsipareigojimų prieš žmones ir prieš valstybę, kad valstybėje būtų daugiau ramybės“, – pažymėjo V. Pranckietis.

Politikas teigė iš „valstiečių“ nesulaukęs užuominų, kad galbūt jis nėra tinkamas Seimo pirmininko pareigoms, tačiau, jei tokių užuominų būtų, pasak V. Pranckiečio, sprendimą dėl Seimo pirmininko keitimo, turėtų priimti Seimas.

„Aš neturiu apie ką čia pagalvoti, kadangi esu Seimo pirmininku išrinktas 93 balsų dauguma ir Seimas turi spręsti dėl Seimo pirmininko pozicijos“, – tvirtino V. Pranckietis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi