Lietuvoje

2019.02.11 14:23

V. Pranckietis po susitikimo su prezidente: žodžio „sutaikyti“ nebuvo

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.02.11 14:23

Su prezidente Dalia Grybauskaite susitikęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė su šalies vadove sutaręs, kad artėjančios Seimo sesijos metu būtų vengiama nepamatuotų populistinių sprendimų. 

Parlamento vadovas tvirtino nesiekęs sutaikyti dėl kandidatės į aplinkos ministrus susikirtusių D. Grybauskaitės ir premjero Sauliaus Skvernelio. Savo ruožtu V. Pranckietis akcentavo manantis, kad vyriausybės vadovas naują kandidatūrą pateikti turėtų.

Pirmadienį po V. Pranckiečio iniciatyva surengto jo ir prezidentės D. Grybauskaitės susitikimo šalies vadovės patarėjas Mindaugas Lingė informavo, kad susitikimo metu buvo aptarta artėjanti pavasario Seimo sesija ir kitos politinės aktualijos.

„Prezidentė vertina Seimo pirmininko pastangas siekti konstruktyvumo ir jo brandžią laikyseną dirbtinai kurstomų konfliktų atžvilgiu. Pabrėžiame, kad prezidentės ir Seimo pirmininko tiek darbiniai, tiek žmogiški santykiai yra geri ir gražūs. Prezidentė su Seimo pirmininku sutarė, kad rinkiminės kampanijos laikotarpiu ypatingai svarbu išlaikyti konstruktyvumą ir vengti nepamatuotų populistinių sprendimų įstatymų leidyboje“, – kalbėjo M. Lingė.

V. Pranckietis tvirtino, kad pokalbis su prezidente buvo konstruktyvus, draugiškas. Jis akcentavo kalbėjęs apie artėjančios pavasario Seimo sesijos programą. Parlamento vadovas, paklaustas kokią poziciją jis turi dėl aplinkos ministro paieškos, teigė, kad kandidatūrą į šias pareigas turi pasiūlyti premjeras S. Skvernelis.

„Aplinkos ministras yra premjero dalykas, jis turi teikti (kandidatūrą – LRT.lt) ir lauksime tiesiog jo pasiūlymų“, – pažymėjo V. Pranckietis.

Jis teigė šiuo susitikimu nesiekęs sutaikyti dėl aplinkos ministro paieškos susikivirčijusių D. Grybauskaitės ir S. Skvernelio.  

„Patikslinsiu, kad mano leksikoje nebuvo to žodžio, kad imsiuosi ko nors „sutaikyti“. Sakiau, kad imsiuosi iniciatyvos kalbėtis ir su prezidente, ir su premjeru tam, kad žmonėms būtų ramiau, kad žmonės žinotų, kad dialogas valstybėje vyksta“, – aiškino V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas tvirtino, kad praėjusią savaitę dėl naujo ministro paieškos buvo susitikęs ir su premjeru S. Skverneliu, kuris, pasak V. Pranckiečio, tąkart teigė naujos kandidatūros neieškosiąs. Vėliau savaitgalį S. Skvernelis tvirtino vis dėlto ieškos naujo ministro.

„Aš manau, kad galima būtų ją (krizę – LRT.lt) spręsti dviem būdais. Vienas būdas yra skirti ministrą ir nebetęsti tokio beministrinio žygio ir kitas būdas – galėtume kalbėti apie tai, kad gal ministerijos funkcijos galėtų būti išdalinamos kitoms ministerijoms, bet tai yra nesvarstytas klausimas“, – pažymėjo V. Pranckietis ir pakartojo tikintis, kad premjeras naują kandidatūrą į aplinkos ministrus pateiks.

Praėjusią savaitę prezidentei D. Grybauskaitei atmetus premjero S. Skvernelio pateiktos „socialdarbietės“ Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministrus, ministras pirmininkas pareiškė, kad jį toks šalies vadovės sprendimas nustebino, nes esą minėta kandidatūra su prezidentūra jau buvo suderinta. S. Skvernelis prezidentės sprendimą atmesti I. Gudžiūnaitės kandidatūrą pavadino „eiliniu ir jau sisteminiu noru destabilizuoti vyriausybės darbą, įkalti pleištą tarp koalicijos partnerių ir darsyk mesti abejonių šešėlį“. Premjeras pažymėjo daugiau kandidatų į aplinkos ministrus neteiksiantis.

Prezidentūra replikavo, kad šalies vadovės S. Skverneliui nepažadėjo I. Gudžiūnaitės skirti į aplinkos ministrus. Prezidentės D. Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė, vertindamas susidariusią situaciją, tvirtino, kad „kuriamas isterinis fonas kenkia ne tik žmonių pasitikėjimui, bet ir valstybės reputacijai“.

Vėliau ministras pirmininkas S. Skvernelis pareiškė vis dėlto ieškosiąs naujo aplinkos ministro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.