Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.11 15:52

M. Puidokas dalyvaus prezidento rinkimuose, stabdo narystę „valstiečių“ partijoje

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.02.11 15:52

 „Valstietis“ Mindaugas Puidokas pranešė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose, taip pat stabdo narsytę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS). „Sulaukęs oficialaus kvietimo ir daug asmeninių raginimų iš organizacijų, visuomenės, mokslo veikėjų ir pavienių žmonių, turėjau persvarstyti savo ketinimus“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo M. Puidokas.

Politikas kalbėjo anksčiau tokios galimybės nesvarstęs, bet šeima tokį jo sprendimą palaiko. Jis paskelbė stabdantis savo įgaliojimus LVŽS, nes ketina siekti šalies vadovo posto gegužę vyksiančiuose rinkimuose.

„Tokį sprendimą tenka priimti, nes matau, kad valdančioji dauguma tampa valdančiąja mažuma, matau, kad pamirštamos vertybės, esminiai rinkiminiai įsipareigojimai nėra vykdomi, o autokratiniais sprendimais paminamas Lietuvos žmonių pasitikėjimas ir pagrindiniai demokratijos principai“, – kalbėjo M. Puidokas.

Savo nepasitenkinimą valdančiųjų lyderiu Ramūnu Karbauskiu ir premjeru Sauliumi Skverneliu apie kandidatavimą paskelbęs M. Puidokas išreiškė daugiau nei prieš savaitę surengtoje spaudos konferencijoje. Tą pačią kritiką jis išsakė ir spaudos konferencijoje, kurios metu paskelbė apie kandidatavimą. M. Puidokas kalbėjo, kad valdžia nutolo nuo tautos, nors patys yra tautos dalimi. Kritikos strėles į „valstiečių“ lyderį jis laidė ir partijos suvažiavime.

M. Puidokas, E. Blaževič/LRT nuotr.

Narsytę partijoje sustabdęs M. Puidokas kalbėjo, kad kandidatuodamas į prezidentus siūlo „geresnės Lietuvos“ viziją: „Moderni Lietuva turi būti demokratinė valstybė, pagrįsta dialogu ir kompromisu, santarve ir bendro gėrio samprata.“ Jis kvietė visus, nepriklausomai nuo partiškumo, įgyvendinti tokią viziją.

M. Puidokas teigė, kad jo rinkimų programa remsis subalansuotos užsienio ir saugumo politikos, efektyvaus valstybės valdymo, socialinio teisingumo, šeimos gerovės, stabilumo ir visuomenės dialogo principais.

Kalbos apie tai, kad M. Puidokas gali tapti kandidatu į prezidentus pradėjo sklisti praėjusią savaitę, kai buvo išplatintas viešasis kreipimasis, raginantis politiką siekti šalies vadovo posto. Viešą raginimą išplatino Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinių sąjungų pirmininkė Edita Morkūnienė. Kreipimesi teigiama, kad toks siūlymas gimė neseniai, supratus, kad galimi kandidatai į prezidentus daugiau kalba nei dirba. Jį pasirašė kelios dešimtys asmenų, tarp jų verslininkai, visuomenininkai, mokytojai, daugiavaikės mamos.

Norint tapti prezidentu asmuo turi būti sulaukęs 40-ies metų. Šiuo metu M. Puidokui yra 39-eri, tačiau jei kandidatuotų, rinkimų metu jis jau būtų sulaukęs reikiamo amžiaus, nes 40 jam sueis kovo mėnesį. Politikas su žmona Indre augina sūnus Mykolą ir Margirį.

Tokia mintis R. Karbauskio netenkino

Dar penktadienį LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis nebuvo patenkintas pasirodžiusiais pranešimais, jog kolega Seime planuoja siekti šio posto. LRT žurnalistams „valstiečių“ lyderis tuomet teigė, kad jam kelia nerimą M. Puidoko sveikatos būsenos.

„Aš M. Puidoką pažįstų 4 metus ir šiuo atveju man kelia susiripūnimą jo būsena. Atrodo, kad jis truputį sumaišė realybę ir dabar gyvena ten. Įsivaizduoti, kad Seimo narys M. Puidokas gali dalyvauti prezidento rinkimuose, tą padaryti galėtų nedaugelis. Tačiau, jeigu žmogus dabar taip mano, ko gero, tai jau yra būsenos klausimas, o ne politinio pasirengimo ar ambicijos klausimas. Man kelia rūpestį dėl jo sveikatos. Šitoje vietoje nėra svarbu, ar jis pateiks dokumentus ar ne, tas požiūris nepasikeis. Matau, kad žmogui yra blogai ir atitinkamai jam reikia pagalbos“, – penktadienio popietę tuomet vertino R. Karbauskis.

Paklaustas apie tai M. Puidokas sakė vertinantis R. Karbauskio rūpestį, tačiau teigė, kad valdančiųjų pirmininkas taip ir netapo rinkimų pažadus vykdančiu lyderiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi